×

"Zabić Sarai" - J.A. RedmerskiIstnieją kraje, w których niebezpieczeństwo przekracza wszelkie możliwe normy. Meksyk to kraj wielu kontrastów, bo choć często wybierany, jako jedna z opcji wypoczynku to
w dalszym ciągu samowolny, brutalny i niemoralny. Niezwykle konfliktotwórczy
i nieujarzmiony pod względem handlu narkotykami i ludźmi. Łatwo tutaj zniknąć od tak,
a jeszcze trudniej powrócić pozostając żywym...


Desperacja popycha człowieka do różnych dziwnych rzeczy.Dziewięć lat temu Sarai bezwolnie opuściła Tucson i została wywieziona do Meksyku z matką, którą pochłonęła ślepa, naiwna miłość do barona i/lub jego prochów. Przetrzymywana od nastoletnich lat, pełna nadziei i wiary, że uda się jej wyrwać z rąk oprawcy, po cichu przymierza się do realizacji swojego szalonego planu. Pewnego dnia podejmuje ryzyko uciekając z nieświadomym tego Amerykaninem, który przybył do Javiera tylko i wyłącznie aby poznać swoje nowe zlecenie. Czy płatny morderca może ocalić życie więzionej dziewczyny, czy sam stanie się dla niej śmiertelnym zagrożeniem? Jedno jest pewne – Javier nie odpuści dopóki nie dostanie Sarai ponownie, bo tylko ona stanowi jego własność. Czy uda się jej wyjść z życiem z niewoli wracając do dawnego, normalnego życia sprzed kilku lat?(…) Z pewnością zrozumiał, co miałam na myśli, mówiąc, że zrobię, co tylko zechce. Robiło mi się niedobrze na myśl, że zaoferowałam mu swoje ciało, ale nie miałam wyboru...J.A. Redmerski wykreowała bohaterów, których los nie oszczędził. Sarai to dwudziestotrzyletnia młoda, silna kobieta, której dzieciństwo zostało naznaczone brutalnością; znęcaniem się, molestowaniem, gwałtami, a nawet widokiem śmierci, którym nigdy nie powiedziała „nie”. To obsesja Javiera na jej punkcie sprawia, że traktuje ją nieco lepiej niż pozostałe dziewczyny. Jednak nie zmienia to faktu, że jej psychika i zdolność reagowania na określone sytuacje jest mocno zdeptana. To pozbawione wolności życie, którego nie wybrała i nie chciała zmusiło ją do przybrania owej postawy.

To, co łączy Victora z Sarai to brudny świat, w którym oboje obracają się od młodych lat. Victor należy do Zakonu, który uczynił go bezlitosnym, płatnym zabójcą. Działa zgodnie z jego zasadami i na jego korzyść. Czy uciekinierka doprowadzi go do niestabilności? 

Początkowo ona staje się dla niego kartą przetargową, on dla niej jedyną szansą na uwolnienie się od barona narkotykowego. Tworzy się między nimi więź, którą ciężko otagować. Niepokój miesza się z bezpieczeństwem, wolność z pustką, życie ze śmiercią. Wydawać się może, że to kolejny ckliwy romans, lecz omylnie. Miłość nie jest dozwolonym chwytem, sieje zamęt w czarnych interesach.

Pierwszoosobowa narracja przebiega głownie ze strony Sarai. Mimo, że autorka pokusiła się o dodanie kilku rozdziałów z perspektywy Victora to nadal jest on tajemniczą postacią, którą mam nadzieję, poznamy bliżej w kolejnej części.

Pierwsze zabójstwo jest zawsze najtrudniejsze i pozostaje wyryte w pamięci. Jest też jednym z tych doświadczeń, które zmniejszają szanse na normalne życie o pięćdziesiąt procent.Zabić Sarai to pierwsza z ośmiu części emocjonującej serii #W towarzystwie zabójców. Jestem oczarowana całą historią, choć to dopiero jej początek. Porywa od pierwszych stron, a nieszablonowe schematy sprawiają, że wyróżnia się na tle innych powieści. Mimo, iż to fikcja literacka to otwiera oczy na meksykański świat, w którym dzieją się nieludzkie rzeczy. Tu nikt nie pozostaje niewinny. 
To połączenie sensacji i thrilleru budzi dreszczyk grozy, a wątek romantyczny nie gra pierwszej roli. Jest wyważony ale namacalny. J.A.Redmerski to autorka mająca w sobie duży potencjał na nietuzinkowe książki, a Zabić Sarai zdecydowanie do nich należy. Warta każdej chwili, jeśli tylko lubicie niebezpieczne, mroczne klimaty. 


Nie jestem twoim bohaterem. Nie jestem twoją brakującą połówką, która nie pozwoliłaby, żeby stało ci się coś złego. W pierwszej kolejności słuchaj swojej intuicji, a w ostatniej mnieTytuł oryginalny: Killing Sarai
Seria: W towarzystwie zabójców #1
Autor: J.A. Redmerski
Data wydania: 11.04.2018r.
Wydawnictwo: NieZwykłe

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger