×

ZAŁOGA BOOKS&CULTUREMonika & Paulina 

2 różne osobowości..

2 różne gusta..

2 wspólne zainteresowania.


Książka, film, muzyka to to, co Nas łączy. Podchodzimy do tego zupełnie inaczej. Lubimy różne gatunki książek, słuchamy innej muzyki, a filmy.. różnie bywa. Oglądając, czy też czytając to samo, mamy różne zdania, co innego Nam się podoba. Tak oto dyskutujemy, budujemy konstruktywną krytykę i patrzymy na świat inaczej, co daje spektrum możliwości.
We wspaniały sposób odbija się to na Naszym blogu. Różnorodność gatunkowa, różne opinie i przede wszystkim prawdziwe odczucia to namiastka tego co chcemy przekazać Czytelnikom.


A oto kilka słów o Nas, o podobieństwach i różnicach :)


Monika - Pomimo tego, że kocha książki to i tak nie przepada za tymi drukowanymi na rażąco białym papierze. Kac książkowy nie jest jej obcy. Sięga po takie gatunki jak: paranormal romance, kryminały, thrillery, fantasy ale nie pogardzi też od czasu do czasu dobrym romansem. Jej największym odkryciem książkowym 2014 roku jest niezwykle emocjonalna, głęboka i refleksyjna seria #Oddechy - Rebeki Donovan, która jednocześnie rozdarła jej serce i poskładała na nowo. Ucho ma dość wrażliwe na muzykę jej siostry - Pauliny. Woli lżejsze brzmienia. Filmy oglądać uwielbia, ale horrory omija szerokim łukiem.
Do życia nastawiona pozytywnie, kocha zachody słońca i Londyn.

Paulina - Uwielbia książki, które dają do myślenia, pozostawiają po sobie refleksję i oczywiście mają zabarwienie psychologiczne. Gatunki preferowane: kryminały, thrillery, romanse, dramaty. Uwielbia Tess Gerritsen. Nie chciałaby aby ktoś zekranizował trylogię "Bezmyślna", bo uważa, że nie ma takiego aktora, który mógłby zagrać Kellana, a wątki emocjonalne zostały by niewystarczająco dobrze ukazane. Mocniejsze brzmienia nie są jej obce, choć heavy metalu nie słucha. Kocha kino, stara się wybierać ekranizacje warte zobaczenia na dużym ekranie.
Za dużo się śmieje, kocha miasta nocą i ćwiczy cierpliwość przy rysowaniu.

1 komentarz:

  1. Prowadzicie świetnego bloga, gratuluję :) Dodałam do obserwowanych i będę wpadać częściej :)

    http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger