×

Załoga Books&CultureCześć, jeśli tu jesteś to zapewne próbujesz się dowiedzieć kto znajduje się po drugiej stronie? 

Blog Books&Culture tworzy dwuosobowa, niezwykle przyjacielska załoga, bo tu w siostrach tkwi siła! 
I choć mieszkamy w dwóch różnych częściach Polski to sentyment do literatury i kultury nie zburzy żadna odległość. Mamy inne charaktery, różne gusta i zdania, dzięki czemu u nas znajdziesz szczere opinie książek z dużą różnorodnością gatunkową.

Jeśli tak jak ja nie możesz oderwać się od książek Harlana Cobena to cieszę się, że tutaj jesteś, z tej strony Monika!  Aktualnie uwielbiam zaczytywać się w literaturze młodzieżowej, kobiecej, fantastyce, kryminałach , thrillerach, a także książkach opartych na faktach. Próbuję swoich sił również czytając książki w języku angielskim. Lubię to uczucie kiedy opuszczam salę kinową i czuję przypływ pozytywnej energii, którą dostarczają mi dobre ekranizacje. Podobnie jest z muzyką, która koi moją duszę. Uwielbiam oglądać zachody słońca i perseidy, bo jest w nich coś magicznego, tajemniczego i jednocześnie nieodgadnionego. Czuję się wolna i spełniona podczas podróżowania, dlatego tak bardzo doceniam to, że mamy taką możliwość przemieszczania się po kraju i świecie.
Cześć, tu Paulina! 

Uwielbiam książki, które dają do myślenia, pozostawiają po sobie refleksję i oczywiście mają zabarwienie psychologiczne. Gatunki jakie preferuję to: kryminały, thrillery, romanse, dramaty. Uwielbiam Tess Gerritsen! Nie chciałabym aby ktoś zekranizował trylogię "Bezmyślna", bo uważam, że nie ma takiego aktora, który mógłby zagrać Kellana, a wątki emocjonalne zostały by niewystarczająco dobrze ukazane. Mocniejsze brzmienia nie są mi obce, choć heavy metalu nie słucham. Kocham kino i staram się wybierać ekranizacje warte zobaczenia na dużym ekranie. Podobno za dużo się śmieje. Uwielbiam miasta nocą, a w wolnych chwilach ćwiczę cierpliwość przy rysowaniu. 

1 komentarz:

  1. Prowadzicie świetnego bloga, gratuluję :) Dodałam do obserwowanych i będę wpadać częściej :)

    http://papierowenatchnienia.blogspot.com/

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger