×

ENGLISH MATTERS - WYDANIE SPECJALNE 19/2016

Big Apple wzywa!


Wydanie specjalne EM skupia się wokół miata, które nigdy nie śpi. Przyciąga turystów z całego świata, wielu oczarowuje do tego stopnia, że osiedlają się w nim na stałe. Nowy Jork - tak doskonale każdemu znany, chociażby z seriali telewizyjnych, czy charakterystycznych żółtych taksówek - zasłużył na osobny numer. Jednak redakcja English Matters pokazuje nam, że nie wszystko jeszcze o nim wiemy.

Jakich artykułów możemy się spodziewać?

1) Sex and the City - kto nie słyszał o jednej z najbardziej popularnych produkcji?
2) Fakty i mity o Nowojorczykach.
3) Sławne nowojorskie osobistości, m.in. Calvin Klein, Christina Aguilera, Woody Allen, Anne Hathaway.
4) Mężczyzna, który zbudował NY oraz miasto na przestrzeni lat. Wojny, prezydenci oraz wydarzenia, które ukształtowały Nowy Jork.
5) Tragiczny 9 listopada.
6) Kultura, czyli ważniejsze budynki, architektura, muzea, a także naturalne cuda, czyli flora, krajobrazy, parki.

Z pewnością jest to ciekawe wydanie. Dowiedziałam się kilku ciekawych faktów dotyczących Nowego Jorku. Do gustu przypadł mi artykuł na temat stereotypów, faktów i mitów o nowojorczykach, a także ten o sławnych osobistościach. Z racji tego, że nie czytam plotkarskich stron, nie wiedziałam, że aktorka, którą lubię pochodzi właśnie stamtąd!
Jednakże całe wydanie poświęcone jednemu miejscu okazało się (w moim odczuciu) trochę przytłaczające. Wolę standardową różnorodność.
Moja opinia co do magazynu English Matters nie uległa zmianie. Jest to świetny sposób bezstresowego przyswajania wiedzy. Artykuły są w języku angielskim, obok kolumny z przetłumaczonymi słowami, dodatkowo można pobrać mp3 i oswajać uszy z wymową. Cena adekwatna do tego co otrzymujemy, a do tego jest to magazyn ogólno dostępny. Dlatego zachęcam serdecznie do przygarnięcia gazetki do siebie :)Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger