×

ENGLISH MATTERS LISTOPAD/GRUDZIEŃ 2016

- Numer 61 -

To co przykuło moją uwagę na samym początku - 30 grammar life-saving tricks. Brzmi ciekawie! Tak jak większość osób uczących się języka angielskiego mam problem z gramatyką. Odwieczna zmora szkolna nie daje o sobie zapomnieć. I choć znam czasy, które używam biegle na co dzień, to czasem chcę coś powiedzieć, ale nie wiem jak. Nie znam konstrukcji czasu odpowiedniego do wyrażenia owej myśli. Czasem gubię się w ilości czasów, kiedy który powinnam zastosować. Więc gdy zobaczyłam, że obecny numer zakrawa o gramatykę, wprost się ucieszyłam.
Z tym numerem ze strony englishmatters.pl można pobrać darmowy dodatek - irregular verbs.

Po krótce to co mnie osobiście zainteresowało w magazynie:

Tom Hiddleston - a Screen Chameleon - aktor doskonale mi znany z roli Lokiego w filmie Thor. Artykuł o jego ścieżce zawodowej, edukacji, wspieraniu akcji charytatywnych.

JoJo Moyes - Back to Where She Always Belonged - tematyka książkowa. Autorka wzruszającej powieści Zanim się pojawiłeś, która na duże ekrany trafiła w tym roku. Myślę, że większość z nas chociażby słyszała (dzięki świetnej promocji filmu) o historii sparaliżowanego Willa, który stracił sens życia, źródło uciech i szczęścia oraz Lou, która zawzięcie chciała sprawić, by uśmiech wrócił na usta mężczyzny. W artykule znajdziemy informacje dotyczące kariery pisarki, a także fakty z jej życia.

Shopping Spree - czyli jak poradzić sobie na zakupach. Pytanie o cenę, rozmiary, dostępność, przymierzalnie. Zwroty zastosowane w praktycznych dialogach pomiędzy klientem a sprzedawcą oraz bank przydatnych słówek.

Highway to heaven - dość interesujący artykuł dla osób podróżujących samochodami, a także dla tych ciekawych. Najdłuższe autostrady, ograniczenia prędkości i wiele innych informacji znajdziecie właśnie tutaj.

Ain't Nobody... - nauka wyrażeń, słówek w rytm znanej piosenki Ain't Nobody (Loves me Better). Niesamowicie łatwo i przyjemnie 'wchodzi' do głowy.

Na samym końcu znajdziemy quiz, w którym możemy sprawdzić swoją pamięć i wiedzę po zapoznaniu się z magazynem. 

Standardowo część artykułów można odsłuchać w formacie mp3, a lista słówek czeka na nas do pobrania w pliku pdf. Czego chcieć więcej? Serdecznie polecam.Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger