×

ENGLISH MATTERS - WRZESIEŃ/PAŹDZIERNIK 2016

- Numer 60 -

Uwielbiam te momenty, gdy w skrzynce pocztowej znajduję kolorową kopertę z EM. Od razu mam uśmiech na twarzy. Sama nie wiem jak to się dzieje, ale tak po prostu jest. :D Uwielbiam oglądać co nowego jest w magazynie, jakie tematy zostały poruszone.. Nie przeciągając.. zobaczmy co tym razem serwuje nam English Matters.

Aborcja na przestrzeni lat - jeden z najbardziej kontrowersyjnych tematów. Jeśli myśleliśmy, że aborcja to coś nowego to niestety żyliśmy w błędzie. Jak się okazuje swoje początki miała już w starożytności, gdzie dokonywano jej za pomocą infuzji ziołowych, leków a także ostrych narzędzi...

W dziale podróżniczym przedstawiona została przepiękna Australia. Gdy tak się o tych miejscach czyta, ogląda wspaniałe zdjęcia, to wydaje się, że pokonanie takiego dystansu jest tego warte. Nawet  te wszystkie robactwa schodzą na dalszy plan. A fauna i flora takich miejsc, dla miłośników natury zwłaszcza, to raj na ziemi. I choć boje się dużych zbiorników wodnych, to z chęcią chciałabym zanurkować :D

Do tego numeru można pobrać darmowy dodatek Office English oraz jak zawsze listę słówek w pliku pdf. Przypominam także, że część artykułów można odsłuchać w formacie mp3. 

Dodatkowo możemy upolować wydanie specjalne - Travel Smart (how to travel for less). Co prawda sezon wyjazdowy jest już praktycznie zakończony, ale warto poznać różne podróżnicze ciekawostki chociażby jako namiastka przygotowania do następnego sezonu wakacyjnego, bądź też następnej podróży. Bo kto z nas w zimne dni nie chciałby przenieść się do ciepłych krajów? No właśnie. 

Podróżowanie w zależności od budżetu, ciekawe gadżety wycieczkowiczów, festiwale, Macedonia i Hiszpania - między innymi takie zagadnienia odkrywa przed nami ów dodatek. Cudowny artykuł o Hiszpanii, która nawiasem mówiąc jest moim marzeniem, przedstawia ją jako wakacyjny raj. Hiszpania kusi pięknymi plażami, przezroczystą wodą, piękną architekturą oraz wieloma smakołykami. 
Zagłębiając się w artykuł na temat Macedonii odkryłam ten kraj jako równie interesujący.. I jak tu nie kochać tak pięknych miejsc?

Na końcu dodatku znajdują się przydatne zwroty, które mają dać nam poczucie pewności podczas pytania o kierunki, miejsca docelowe, hotele, stacje etc. Przykładowe dialogi ukazują zastosowanie zwrotów w praktyce. 
Za egzemplarze serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger