×

"OCAL MNIE" - Abbi Glines


- 3 tom cyklu Sea Breeze - 
(jeżeli nie czytaliście wcześniejszych tomów, tak jak ja, nie martwcie się, bo historia jest zrozumiała od samego początku)  


Eva od dzieciństwa miała Josha. To z nim przeżyła pierwsze wzloty i upadki, pierwszy pocałunek.. To jego kochała. On był jej oparciem. Miała to być miłość na całe życie, wszystko było już zaplanowane. Jednak los napisał dla nich inny scenariusz. 
Zamiast szczęścia Eva otrzymała smutek, żal, samotność. I choć minęło już 1,5 roku, dziewczyna nie jest w stanie ruszyć na przód. Nadal ma na palcu pierścionek zaręczynowy...


Jak wiele cierpienia jest w stanie wytrzymać serce, zanim rozpadnie się na milion kawałków?

Z kolei Cage jest typowym babiarzem, dla którego jednorazowy seks to chleb powszedni. Uwielbia nocne życie, alkohol i dobrą zabawę (cokolwiek to znaczy). Zatrzymany za jazdę samochodem 'pod wpływem' musi odpracować swoje winy. W przeciwnym razie straci stypendium i szansę na edukację. Wizja lata spędzonego na farmie jako pomoc przy krowach, sianie itp. nie bardzo cieszy chłopaka. Nawet się nie spodziewa, że te wakacje zmienią jego dotychczasowe życie.

*  *  *  * 

"Ocal mnie" to niewątpliwie książka dla wszystkich kobiet, które uwielbiają historię o złych, niegrzecznych chłopcach (mężczyznach!), którzy w sercach są wrażliwi i zupełnie inni. Tacy kochani, wprost wymarzeni.. Książek tego typu jest cała masa. Zatem czym wyróżnia się powyższa lektura i czy zasłużyła na ochy i achy?

Ocal mnie nie jest historią o dwójce młodych ludzi, którzy przeżywają letni romans, namiętny seks i tyle. Na całe szczęście! To co spodobało mi się najbardziej to kreacje dwójki głównych bohaterów. Eva pogrążona jest w żałobie, nie dopuszcza do siebie innych mężczyzn. Przeżywa rozterki, czuje, że zdradza Josha pozwalając sobie czuć coś więcej do kogoś innego. Zgrywa niedostępną, stanowczą a czasami wręcz wredną, jednak pod tym pancerzem kryje się zagubiona dziewczyna, która czuje, że jej życie już się skończyło. Natomiast Cage okazuje się być cierpliwym facetem, który nie chce jej zaciągnąć od razu do łóżka. Stara się rozśmieszyć dziewczynę, bo widzi i wierzy, że nie jest taka sztywna za jaką chce uchodzić. Cage staje się troskliwy i to jest naprawdę urocze.

Książkę czyta się bardzo szybko za sprawą troszkę większych liter niż standardowo spotykam. Szata graficzna niczego sobie, jeżeli ktoś nie lubi białych stron niech się nie martwi. Papier, którego tutaj użyto jest tym, który czytelnicy uwielbiają. Wydanie jak najbardziej na plus.

Ocal mnie to przyjemna lektura, która niestety nie wzbudza większych emocji (nie doprowadziła mnie do łez, nie mówiąc już o kacu książkowym i kilku godzinnym rozmyślaniu o tej historii). Lecz nie przeszkadzało mi to. Gdybym miała przy każdej książce płakać to mieszkanie byłoby już dawno zalane. I choć obyło się bez łez to nie mogę tego samego powiedzieć o śmiechu. Niektóre sytuacje regularnie wywoływały uśmiech na mojej twarzy. Mam przeczucie, że w przyszłości sięgnę jeszcze po twórczość Abbi Glines.


Jeżeli chcecie poczytać coś relaksującego przez wieczór, może dwa to polecam Wam jedną z tegorocznych nowości, jaką jest Ocal mnie. Wciągnie was na wystarczająco długo, by oderwać się od rutyny dnia codziennego. Moja ocena:
6,5/10Za egzemplarz dziękuję księgarni internetowej taniaksiazka.pl


METRYCZKA:
Autor: Abbi Glines
Tytuł oryginału: While it Lasts
Rok wydania: 3.08.2016
Liczba stron: 336
Wydawnictwo: Pascal


3 komentarze:

 1. Świetna lektura moim zdaniem, zgadzam się, że to taki relaks i niewymagających rozrywka, ale też najlepszy tom z dotychczasowych. ;-)

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Takie niezobowiązujące historie też są czasem potrzebne :) Będę mieć na uwadze, kiedy będę poszukiwać takiej rozrywkowej, wzbudzającej śmiech opowieści.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się z Matką Puchatką ;) sama lubię sięgnąć po jakiegoś "odmóżdżacza" :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger