×

ENGLISH MATTERS - LIPIEC/SIERPIEŃ 2016


Najlepszą inwestycją jesteś TY sam!


English Matters to jak do tej pory najlepszy magazyn do nauki języka obcego, z którym jestem związana już okrągły rok. Znajomość języków jest powszechnie wymagana, czy to w pracy, czy w szkole/na studiach. Jednak oprócz ogólnego przymusu warto szkolić swój warsztat dla siebie samego i osiągać satysfakcję z posiadanych umiejętności. Wyjeżdżając na wakacje milej i bezstresowo spędza się czas w obcym miejscu, gdy rozumie się (chociaż połowicznie) co ludzie do nas mówią. Po prostu mówiąc kolokwialnie: fajnie jest, gdy możemy porozmawiać z rodowitymi mieszkańcami. Bo po co uczymy się języka jak nie po to by nawiązywać kontakty, prowadzić konwersacje? Nauka "na sucho" bez odzwierciedlenia tego w praktyce nie ma większego sensu.

Przypomnę, że jest to dwumiesięcznik, co sprawia, że nie musimy gonić od numeru do numeru co miesiąc. Mamy dwa miesiące na zapoznanie się z magazynem, tak na spokojnie. Sięgamy po niego kiedy chcemy, o dowolnej porze, odsłuchujemy teksty w mp3, co podwaja skuteczność nauki, bo angażujemy do tego celu wzrok, słuch...

Zatem co ciekawego w obecnym numerze?

1) To co sprawia największą trudność - zarządzanie czasem.
Niestety czas nieubłaganie płynie, nie możemy go zatrzymać, dlatego też ważne jest odpowiednie i produktywne wykorzystywanie go, abyśmy później byli z siebie zadowoleni. Jedna z 10 zasad zarządzania czasem mówi o tym, że lepiej jest być na bieżąco niż coś nadrabiać.

2) Miejsce, które powinniśmy zobaczyć przed śmiercią... Tęczowe góry w Chinach.


ZDECYDOWANIE JESTEM NA TAK !

3) Fani Roberta Lewandowskiego znajdą w tym numerze dość długi artykuł poświęcony gwieździe footballu. Poznamy podejście piłkarza do prywatności, wiary, a także interesujące fakty, o których być może ktoś z was jeszcze nie słyszał..

4) Poszukiwania miłości w dzisiejszych czasach.. Czyli wywiad z założycielem portalu randkowego Free Dating America na temat randkowania online.

5) Prosto z okładki Leaonardo DiCaprio i jego kariera.

6) Warto zwrócić także uwagę na bardzo interesujący artykuł dotyczący prezydentów Stanów Zjednoczonych. Czym zapisali się oni w historii? Pod lupę wzięto kilkunastu z nich.

7) Jedne z najlepszych dialogów w historii brytyjskiego kina. 

8) English is sexy! Ciekawy artykuł obalający język francuski jako ten najseksowniejszy. Jak się okazuje moda na francuski już się skończyła, a uosobieniem romantyczności stał się angielski, który jest w stanie rozpuścić nawet najzimniejsze serca. 

9) W tym numerze English Matters zabiera nas na wycieczkę po urokliwym Balii.

Oczywiście to tylko wybrane artykuły, w środku jest ich znacznie więcej! 
Serdecznie polecam! :)

1 komentarz:

  1. Najefektywniejsza metoda nauki - poprzez kontakt z językiem. Fajnie, że istnieją takie czasopisma.

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger