×

Cykl: Read with kids # Lipiec


Read with kids to nowy cykl na Books&Culture znajdujący się w kąciku "Okiem dziecka." Przygoda z czytaniem zawsze zaczyna się od najmniejszych lat. W końcu kiedyś każdy z nas wypowiadał pierwsze słowa, składał pierwsze literki. Pytanie jest takie: Czy to czytanie przetrwa?  Czy maluchy z zapałem będą sięgały po książki w dalszych latach? Znamy przypadki, w których niestety... nie przeszło to dalej. Z Nami to może się udać! 
Wisława Szymborska powiedziała: "Czytanie to najpiękniejsza zabawa jaką sobie ludzkość wymyśliła." Pokażmy dzieciom już od najmniejszych lat, że tak właśnie jest, a w dobie najnowszych sprzętów elektronicznych - warto zwrócić uwagę na książki. Wskażmy im to, co dobre w życiu. W końcu nie ma nic bardziej przyjemnego niż czytanie, kreatywne zabawy...
Co miesiąc znajdziecie tutaj informacje na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając książkę dla dziecka. Poznacie odpowiedzi dlaczego ważne jest, aby pociechy czytały. Będziecie mieli nawet okazję wygrać jedną z książeczek - startujemy z tym od sierpnia! Pomysłów jest sporo, jednak bez Was nie będzie miało to prawa bytu.


Jesteś mamą, ciocią? Masz kuzyna, kuzynkę, siostrę, brata? Tu jest Twoje miejsce! Wspomnij słów kilka co lubią, w jakim są przedziale wiekowym, kto czyta: mama czy tata? Może już sami? ;)Tymczasem cztery pozycje, które warto nabyć: Zwierzęta i zwierzątka  to książeczki kierowane do dzieci w wieku 0-3 lat. Wewnątrz możemy znaleźć dwanaście zabawnych, rymowanych wierszyków dotyczących m.in. hipopotama, konia, żyrafy, renifera i wielu, wielu innych przedstawicieli świata zwierzęcego. Dziecko, które do tej pory nie miało pojęcia co robi dane zwierzę, czym się żywi, jak posiada cechy charakterystyczne, z łatwością te drobne elementy przyswoi. Nie jeden znajdzie tutaj swojego ulubionego faworyta. 

Solidnie wykonana szata graficzna z twardej oprawy, zapewnia nas, że książka przeżyje mocne upadki i mniejsze zaplamienia gwarantowane przez maluchów. Specjalne wycięcia na sztywnym papierze budzą zainteresowanie i idealnie układają się od najmniejszego do największego tworząc nosek na pyszczkach zwierząt. Barwne ilustracje wywołują zachwyt. 

Idealna pozycja dla dzieci wkraczających w świat przyrody, które szukają nowych emocji. Do poczytania przez rodziców. Pozycja godna uwagi. Wasze pociechy będą uradowane!

To jedna z wielu książek z serii Akademia mądrego dziecka.


MOJA OCENA:

+8 / 10


METRYCZKA:
Tytuł: Zwierzęta i zwierzątka
Autor: Zbigniew Dmitroca
Ilość stron: 12
Cena: 16, 99zł
Wydawnictwo: Edukacyjny Egmont

Masza i niedźwiedź – Pierwsze spotkanie.

Znacie szaloną, niesforną Maszę i cierpliwego, milusiego Niedźwiedzia z bajki emitowanej na programie TVP ABC ? Jeśli tak, świetnie się składa, bo od teraz wasze maluchy mogą spędzać również bardzo twórczo i kreatywnie czas, zagłębiając się w piękne książeczki na podstawie tej bajki.

Masza i Niedźwiedź to krótka bajeczka ukazująca perypetie na pierwszy rzut oka cichej, przemiłej i bystrej dziewczynki z zielonymi, dużymi oczami ubranej w różową sukienkę i chustkę na głowie. Jednak Masza tak naprawdę jest niezmiernie ciekawska tego, co ją otacza, niegrzeczna i bywa naprawdę nieznośna.

Pewnego dnia wpada do domu poczciwego Niedźwiedzia i przewraca wszystko do góry nogami. W ten sposób tworzy nową, zabawną i przede wszystkim - swoją - przygodę.

Mądra książka, która ukazuje czym jest przyjaźń, na czym polega i uświadamia, że nie zawsze jest łatwa. Jedna z wielu zabawnych, krótkich opowieści maksymalnie do lat 6. Duża, przejrzysta czcionka ułatwia czytanie, a barwne, żywe ilustracje niesamowicie cieszą oko. Szata graficzna wykonana również z twardszego papieru jest jak najbardziej na plus. Wymarzona pozycja dla najmłodszych, według mnie dziewczynek. ale także dla chłopców. Jak dla mnie niezawodna. Z czystym sercem polecam!
 
METRYCZKA:
Tytuł: Masza i niedźwiedź. Pierwsze spotkanie.
Autor: Dmitroca Zbigniew
Seria: Seria Małego przedszkolaka
Ilość stron:  24
Cena: 12,99 zł
Wydawnictwo: EgmontA dla bardziej kreatywnych dzieciaków dodatkowo Masza i Niedźwiedź – Skarbczyk filmowy. Bogaty w cztery, jednostronne naklejki. Wewnątrz głównie obrazki do kolorowania, znajdź różnice, ukryte wyrazy, labirynty, krzyżówki, dopasowywanie brakującego elementu, wykreślanki, warcaby itp. Do nabycia w formacie A4. Świetna lektura do spędzenia wspólnie czasu, dostarczająca zabawę i emocje. 
MOJA OCENA:

10 / 10
METRYCZKA:
Tytuł: Masza i niedźwiedź. Skarbczyk filmowy
Autor: Opracowanie zbiorowe
Tłumacz: Gorszkow Andrzej 
Ilość stron:  64
Cena:  14,99 zł
Wydawnictwo: Egmont
Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach? – Zofia Stanecka, Marta Ruszkowska

Każda mała dziewczynka chciałaby robić coś, na co nie zawsze jej wolno [choć według niej wręcz przeciwnie]. Pragnie malować paznokcie, nosić biżuterię prawie jak jej mama albo nosić sukienki jak księżniczka. Tylko co zrobić, gdy dziewczynka posiada siostrę, która chciałaby zostać tygrysem? Jak zachować godność damy?

Jula i Pola to siostry. Razem bawią się, chodzą do teatru i na urodziny, razem wyjeżdżają w góry, zjeżdżają na sankach i nocują poza domem. Jula chce być damą i robi wszystko, żeby zawsze wyglądać i zachowywać się elegancko….

Damą być to krótka historia dzieląca się na 8 rozdziałów, gdzie w każdym z nich odnajdziemy poradę dotyczącą ubioru i zachowania młodej damy. Można to traktować jako opowiadanie z elementami savoir vivre’u. 

Nie do końca podoba mi się ta pozycja. Osobiście twierdzę, że rady typu: ”Dama jest elegancka nawet wtedy, gdy zmieni się w śniegową kulę” czy także „Dama nie działa pod wpływem emocji. Dama jest zawsze opanowana. Dama jest damą, nawet kiedy jest brudna” są zbyt wyidealizowane i perfekcyjne. Nikt nigdy nie jest w pełni opanowany tzn. w sytuacjach skrajnych i każdemu zdarza się działać pod wpływem emocji. Może to sposób, aby podnieść i sprawić, aby dziecko w przyszłości zawsze akceptowało siebie, nie miało kompleksów i wiedziało, że jest świetne. By nie zabrakło mu pewności siebie. Odnoszę również wrażenie, że w pewnych momentach na zbyt wiele rzeczy pozwala się tym dziewczynkom. Niestety, nie jestem zachwycona tą pozycją. Patrząc przyszłościowo, nie będę czytać tej książki swoim dorastającym dzieciom. Pozycja przeciętna.MOJA OCENA:

- 5 / 10METRYCZKA:
Tytuł: Damą być. Jak ubrać się i zachować w różnych sytuacjach? 
Autor: Zofia Stanecka, Marta Ruszkowska
Ilość stron:  64
Wydawnictwo: Egmont


Będzie nam miło, jeśli podzielcie się swoimi odczuciami co do tego pomysłu. 


Widzimy się już za miesiąc!!


Załoga B&C!

2 komentarze:

  1. Świetny pomysł z tym cyklem! Ja pod tym pomysłem będę stać murem, bo zdecydowanie jest bardzo przydatny :)
    Ja niestety nie pomogę, jeśli chodzi o czytanie dzieciakom, bo matką nie jestem, młodszej siostry ani brata nie mam i tak naprawdę w moim otoczeniu nie ma dzieci, także tego ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Pomysł bardzo dobry :) Moje dziecko z przyjemnością zaznajomiłoby się bliżej z książeczką "Zwierzęta i zwierzątka".

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger