×

ENGLISH MATTERS

51/2015
(marzec/kwiecień)

Magazyn dla uczących się języka angielskiego
– czyli jak łączyć przyjemne z pożytecznym. JOsobiście English matters definiuję jako – jak uczyć się języka wcale się nie ucząc. Może brzmi dziwnie, ale taka prawda. Ja po prostu czytam artykuły, a słówka wpadają do głowy. Potem odsłuchuję nagranie, w którym lektor czyta ten sam artykuł i okazuje się, że dużo wcześniejszych nowych słówek bez problemu mogę sobie na bieżąco przetłumaczyć w głowie, nie przerywając odsłuchu, a te które wciąż sprawiają mi trudność zapisuję drukowanymi literami na kartce, którą wieszam w widocznym miejscu. Nie raz korzystając z komputera, słuchając muzyki etc. spojrzę na tą kartkę i wzrokowo przyswajam. ;) Polecam tą metodę.

To moje drugie zetknięcie się z tym magazynem. Na ten numer nie mogłam się już doczekać, w szczególności po zapoznaniu się z wcześniejszym numerem jubileuszowym. Zatem co tym razem oferuje English matters?
W This&That znajdziemy rozstrzygnięcie konkursu z poprzedniego numeru. Zwycięski artykuł skupia się na Vladimirze Nabokovie i jego słynnej „Lolicie”. Ostatnio ciągle gdzieś przewija mi się ta postać, dlatego z ciekawością przeczytałam.
Następnie, to co mnie zainteresowało to Branford Boose Award, o której do tej pory nie słyszałam. Wspiera ona m.in. dobrze zapowiadających się, młodych pisarzy. Redakcja English Matters przedstawia nam zwycięzców wraz z tytułami ich dzieł począwszy od 2000 roku. Myślę, że wybiorę którąś z proponowanych książek i zgłębię ją. JDział People and Lifestyle w całości mnie pochłonął. Poznajemy sylwetkę aktora znanego m.in. z „The Man of Steel” – czyli nasz Superman w postaci Henry’ego Cavilla. Oprócz tego zaprezentowany został artykuł o krwi, a także o dzieleniu się nią. Sama zdecydowałam się zostać dawcą, do czego zachęcam także innych. J


W Culture coś dla fanów fantastyki, wampirów w japońskim folklorze, anime i mangi. A także artykuł „Rosy Bloodshed – the Wars of the Roses”.


Coś dla miłośników Londynu (jak zapowiada już sama okładka) przedstawia Travel. Krótki przewodnik po stolicy, zabytkach, muzeach.. Na uwagę zasłużyły także polskie drogi i to nie żart! J Autostrada 66 zaprasza.


Ponadto w tym numerze także aktualny temat – rozmowa o pracę, selfie, które wcale nie jest tak najnowszym ‘wynalazkiem’.

Polecam J


Wydawnictwu Colorful Media serdecznie dziękuję!

#Paula


2 komentarze:

  1. Czasopismo leży odłożone na półce i nie wiedzieć czemu jeszcze nie doczytałem do końca ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Ja również nie czytam wszystkiego na raz.. W przerwach między książkami sięgam ;)

      Usuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger