×

ENGLISH matters

- MAGAZYN DLA UCZĄCYCH SIĘ 
JĘZYKA ANGIELSKIEGO –

ENGLISH matters
50/2015 (styczeń/luty)


Chcesz uczyć się języka angielskiego 
z PRZYJEMNOŚCIĄ 
i o dogodnym dla Ciebie czasie?


Mamy dla Ciebie idealne rozwiązanie! J
Wiecie co zawsze irytowało mnie w szkole? To, że uczyliśmy się na pamięć nawału słówek, bez powiązania z czymś konkretnym. I trzeba było powtarzać sobie po 20 razy to samo słówko. Było to na prawdę odpychające od przyswajania wiedzy...

Gdy zobaczyłam English matters byłam na prawdę pod wrażeniem. 
Teraz słowo "nauka" nabrało zupełnie nowego znaczenia. Nie uczymy się słówek "na sucho", za darmo możemy pobrać mp3 i odsłuchać nagrania. Nic prostszego!

Magazyn ten składa się z 7 działów:
1) This & That
2) People and Lifestyle
3) Culture
4) Language
5) Travel
6) Conversation Matters
7) Leisure


W tym numerze, w dziale 'Culture' znajdziemy artykuł odnośnie ekranizacji oraz książki, o której wciąż jest głośno, a mianowicie "50 twarzy Grey'a". Zdziwiłam się, na jakiej książce wzorowała się autorka. 

Dodatkowo poznajemy uniwersytety w takich miejscach jak Szkocja, Walia, Irlandia. Wiedzieliście, że "A world without knowledge is no world at all" jest mottem Uniwersytetu Aberystwyth?


Nie zabrakło także muzyki - za co ogromny plus! A co ważniejsze, to właśnie my - czytelnicy możemy wybrać piosenkę, którą chcielibyśmy zobaczyć w następnym numerze. Czytamy, śpiewamy, a przy tym poznajemy różne konstrukcje oraz czasy - dla niektórych gramatyka jest zmorą, ale poznawać ją w takich okolicznościach to jedynie przyjemność. ;) 
Podróż do Amsterdamu, wyżej przedstawione artykuły, to  tylko namiastka tego, co znajdziecie w English matters!

Długo zastanawiałam się nad tym, co mi się tutaj nie podoba i doszłam do wniosku, że nie ma takiej rzeczy. Ten magazyn jest dla nas, cały zespół redakcyjny zadbał o to, by nie zabrakło interesujących artykułów, ciekawostek, konkursów. Do tego piękna szata graficzna. 
Skoro nie ma żadnych minusów, przedstawię plusy. Magazyn ukazuje się raz na dwa miesiące, co znaczy, że mamy sporo czasu, by wszystko na spokojnie sobie przyswoić, pobrać mp3, posłuchać. 


Colorful Media zapewniło nam także różnorodność językową. Poza językiem angielskim mamy do wyboru także angielski biznesowy, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, rosyjski oraz magazyn poświęcony branży nowych technologii oraz innowacyjnym przedsięwzięciom biznesowym. Do wyboru do KOLORU.Zachęcam Was do zakupu i POLECAM.

Ze swojej strony serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media 
za możliwość odkrycia nauki na nowo.
#Paula


7 komentarzy:

 1. Jubileuszowe wydanie było naprawdę wspaniałe :) Najbardziej spodobał mi się artykuł o robieniu nauki prostszej i efektywniejszej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą :) To moje pierwsze spotkanie z English matters, ale na pewno nie ostatnie. ;)

   Usuń
 2. Uwielbiam ten magazyn, kolekcjonuję już dłuższy czas i powiem szczerze, że mój zasób słów znacznie się powiększył i więcej rozumiem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, sama mam zamiar poszerzać swoją znajomość tego języka. ;)

   Usuń
 3. U mnie z angielskim są problemy, więc z chęcią będę się łapać każdej deski ratunku :D Gdzie można ją zakupić ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możesz ją zakupić w Empik-u i dobrych salonach prasowych na terenie całego kraju oraz na kiosk.colorfulmedia.pl ;) Warto spróbować, może i Tobie przypadnie do gustu :D

   Usuń
 4. Ja już czekam na kolejny numer i waszą recenzję :) jestem bardzo zainteresowana :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger