×

"ZARYZYKUJ miłość" - Jay Crownover


~ TOM 2 ~ 

Postanowili być razem…
Wbrew wszystkim i wszystkiemu.
Lecz przeszłość, od której chcieli uciec, powraca…


„Miłość nie jest idealna. To ciężka robota i czasami kochanie wymaga więcej wysiłku niż ucieczka. Jeśli dalej będziesz szukała  ideału, to prawdziwa miłość przejdzie koło nosa.”

Dalsze losy dramatycznej miłości bohaterów ZARYZYKUJ ze mną i ich walki o szczęście.


„Zaryzykuj ze mną” było tylko grą wstępną do drugiego tomu, w którym akcja nabiera tempa, wątki dotąd niewiadome wydobyły się na powierzchnię, a związek Ayden i Jet’a został wystawiony na próbę. Decyzje podejmowane przez dziewczynę naraziły na szwank ich relację, dodały do historii wiele cierpienia, a to wszystko w imię dobra.
Przeszłość zawsze nas dopadnie, bez względu na to gdzie będziemy mieszkać i jaki wizerunek samej/samego siebie stworzymy.

Bohaterowie szamoczą się ze swoimi uczuciami, a niewypowiedziana prawda stanowi między nimi przepaść… 

„Zaczęliśmy wierzyć w naszą przyszłość, gdy nagle okazało się, że rozdzielić nas może nasza przeszłość…”

Miłość to nie tylko bycie z kimś, gdy wszystko układa się po naszej myśli. To właśnie problemy i sytuacje kryzysowe pokazują ile ktoś dla nas znaczy i odwrotnie. W powieści nie zostało to przekoloryzowane. 

„Chciałam, by wiedział, że (…) już nie będę go od siebie odpychać dla jego dobra, że jeśli zdoła pokochać mnie całą, ze wszystkim, to może mnie sobie wziąć.”
Autorka ma talent – naprawdę. Uwielbiam postacie przez nią wykreowane. Mężczyźni wytatuowani z kolczykami w przeróżnych miejscach, a jednak z poranionymi duszami, których życie nie szczędziło. Kobiety silne, stanowiące podporę, ale każdy ma granicę wytrzymałości. Sami nie jesteśmy w stanie poradzić sobie ze wszystkim, dlatego tak ważny jest udział przyjaciół w naszym życiu. Paczka kumpli z powieści jest ostoją, dla każdego z osobna, zapewnia balans. To właśnie przyjaciele potrafią nakierować nas na właściwą drogę, czy tok myślenia, bo nie zawsze wszystko jest tym na co wygląda. 


Zaryzykować zawsze warto, bo niezależnie od wyniku zyskamy nowe doświadczenia. Porażka nie jest przegraną!

„Ja po prostu wiem, że jeśli ta osoba jest tego warta, jeśli cel jest tego wart, to człowiek nie powinien się poddawać.”
Na końcu książki znajdziemy 3 playlisty: Jeta, Ayden oraz playlistę Jeta dla Ayden. Przesłuchałam kilkanaście piosenek z tych list, jednak country nie przypadło mi do gustu (co kto lubi), a czasem metal okazał się zbyt heavy J
Według autorki Jet i jego zespół brzmieliby jak Memfis May Fire, gdyby ktoś chciał się przekonać polecam „Prove Me Right”. Osobiście wyobrażam sobie, że Jet śpiewa jak ten mężczyzna z początku piosenki, ale kto wie, może 'cięższe' wersy też wykonuje.Indywidualność każdej książki jest niezwykła. Dzięki temu temat miłości nigdy nie zostanie wyczerpany. Mogłabym powiedzieć, że "Zaryzykuj..." jest podobne do "Do utraty tchu", ale tylko powierzchownymi elementami, bo serce każdego bohatera jest inne. Podobnie jest z ludźmi. Każdy jest człowiekiem, ale nikt nie jest taki sam.


Moja ocena:
8/10


Podziękowania - jak zawsze - niezawodnemu Wydawnictwu Amber!
Wydawnictwo AMBERMETRYCZKA:
Autor: J. Crownover
Tytuł oryginału: Jet: A Marked Men Novel
Liczba stron: 240
Data wydania: 2014
Wydawnictwo: Amber
Cena: 29,80 zł

#Paula

8 komentarzy:

 1. Ciągle się waham, co do pierwszego tomu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak na prawdę dopiero w drugim tomie akcja znacznie się rozkręca. Jeżeli lubisz New Adult, to powinno Ci się spodobać :)

   Usuń
 2. Niestety takie książki nie dla mnie. Ja zdecydowanie celuję w horror i fantastykę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem :) I tak sobie myślę, że w najbliższej przyszłości powinnam przeczytać coś z wymienionych przez Ciebie gatunków. Trzeba zapewnić sobie różnorodność :D

   Usuń
 3. Ja jestem zachwycona książkami "Zaczekaj na mnie" i "Bądź ze mną" i postanowiłam, że przeczytam wszystkie książki z tej szarej serii z Amber:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja swoją przygodę z "szarą serią" rozpoczęłam od "Zaryzykuj ze mną" i przypadło mi to do gustu. Do swojej listy książek do przeczytania dodaję te dwie pozycje, które Ciebie zachwyciły, mam nadzieję, że będę miała podobne odczucia :)

   Usuń
 4. 8 na 10? wysoko, jak dla mnie 6 ale takie mocne :) Zapraszam do mojego bloga http://domowe-opinie.pl/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, moja ocena dotyczy całości historii, może wpływ na to miała sytuacja, w której czytałam tą książkę :)

   Usuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger