×

Poszukiwania zagubionej miłości :)


„ZAKOCHAĆ SIĘ”

Cecelia Ahern


Poszukiwanie:
       własnego miejsca na Ziemi
                  szczęścia
                           odpowiedniego poradnika
                                     oraz miłości
              +

Odkrywanie:
           swoich możliwości
                      nowego 'ja'
                               wiary w siebie i innych...

              =     ZAKOCHAĆ SIĘ
ZARYS TREŚCI:
Christine Rose korzystając z poradnika Jak żyć w swoim szczęśliwym miejscu próbuje znaleźć konkretny zakątek, w którym poczułaby się dobrze w swojej skórze. Dociera do opuszczonego mieszkania, w którym spotyka mężczyznę chcącego popełnić samobójstwo. Ostatecznie kobiecie nie udaje się go ocalić..
    Następnym miejscem, które wywołuje u Christine pozytywne wspomnienia jest most Ha’penny, gdzie spotyka Adama, który stojąc za barierką zdecydowany jest skoczyć..
Kobieta nie chce popełnić drugi raz tego samego błędu. Uratowanie go jest równoznaczne z zawarciem umowy – Ona ma pokazać mu jak cudowne potrafi być życie, zaś On nie będzie próbował się zabić. Jeżeli jednak życie Adama nie zmieni się do 35 urodzin (co nastąpi za 2 tygodnie), podejmie kolejną próbę…
Czy poradnik Jak cieszyć się życiem na trzydzieści prostych sposobów pomoże Christinie dotrzymać umowy? Czy kobieta udźwignie ciężar odpowiedzialności, podczas gdy były i za razem natarczywy mąż regularnie ją gnębi, rozsiewając dookoła nienawiść?

~ *** ~

 Jak odzyskać apetyt kęs po kęsie.
Jak szczerze przeprosić, gdy się kogoś zraniło.
Czterdzieści dwa sposoby pokonania bezsenności.

To tylko niektóre tytuły poradników, jakimi kierowała się w życiu Christine. Przyznam, że pomysł napisania książki z takim motywem bardzo przypadł mi do gustu. Ponadto książka jest ‘lekka’ z wartką akcją.

Wykreowani bohaterowie potrafią zarówno rozbawić jak i wzruszyć do łez. Sam wątek Adama, jako niedoszłego zabójcy jest niezwykle interesujący. Dzięki jego historii uświadamiamy sobie, że aby pokochać życie musimy polubić samego siebie. Na myśl nasuwa mi się stwierdzenie, które mówi o tym, że najtrudniej jest żyć ze samym sobą.
                      
                   Radość pojawia się spontanicznie, nie jest żadnym wzorcem,
                                                   który można stosować.


W przystępny sposób autorka przekazuje czytelnikowi prawdy życiowe, na które nie zwracamy uwagi w goniącym nas życiu. Moim zdaniem książka ma zabarwienie psychologiczne, z czego jestem szczerze zadowolona.

Zawsze, gdy czyjeś zachowanie negatywnie wpływa na twoje życie, musisz go o tym poinformować, omówić problem, przedyskutować to i wyciągnąć wnioski.
W takich sytuacjach komunikacja pełni kluczową rolę.

Pragnę zwrócić uwagę na to, że główna bohaterka wcale nie jest tak pewna siebie, jej życie nie jest idealnie poukładane. Po porzuceniu męża zostaje gnębiona psychicznie. Rankiem otrzymuje od niego wiadomości, w których jest poniżana, obrzucana wyzwiskami. Do tego dochodzi zwracanie przyjaciół przeciwko niej.
Mimo własnych problemów pomaga mężczyźnie z mostu.

Cecelia w swej książce przedstawia kolejną prawdę, tym razem o miłości. Znamy tzw. miłość od pierwszego wejrzenia, ale nie wszyscy jej doświadczają. Czasem uczucie rodzi się gdzieś głęboko w nas, niepostrzeżenie, by potem ukazać się światłu dziennemu. Tak było w przypadku Christiny i Adama.

Najlepszych i najpiękniejszych rzeczy na świecie nie można ani zobaczyć, ani dotknąć. Trzeba je poczuć sercem.Helen Keller

Nie żałuję ani chwili spędzonej z tą przyjemną lekturą. Słowo. Dzięki niej po raz kolejny wzbogaciłam część swojej osobowości odpowiedzialną za czerpanie przyjemności z czytania. Wiedzcie moi drodzy, że do życia nie tylko potrzeba nam chleba i wody. J

Chwile są cenne. Czasem z nami zostają, a czasem ulatują,                                               ale wszystkie mają znaczenie.


Polecam wszystkim „Zakochać się” Wydawnictwa AKURAT !
(dosłownie i w przenośni)

8/10
METRYCZKA:
Autor: Cecelia Ahern
Tytuł oryginału: How to Fall in Love
Liczba stron: 414
Wydawnictwo: AKURAT
Rok wydania: 2013          
Cena: 39,99 zł


                             

5 komentarzy:

 1. Ostatnio miałam okazję czytać inną książkę Ahern, a mianowicie "Sto imion" i była to bardzo przyjemna lektura, więc myślę, że z chęcią poznam kolejne tytuły jej autorstwa :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam serdecznie :) Ja również chcę przeczytać "Sto imion", dlatego miło mi słyszeć, że książka się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 3. Już od jakiegoś czasu mam ochotę na tę książkę i mam nadzieję, że wkrótce uda mi się ją przeczytać:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dość głośno było ostatnio o tej książce i czuję się zachęcona. Ba, mam na nią chrapkę. Mówiąc po mojemu: Dawać mi!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ach, kiedy wreszcie będę miała czas na takie książki...

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger