×

"ARCYDZIEŁA do kolorowania" - M. Noble


- ŚWIAT SZTUKI ZAWARTY W ANTYSTRESOWYCH KOLOROWANKACH - 


Wydawnictwa prowadzą zacięty wyścig w stworzeniu kolorowanek antystresowych, które zainteresują czytelników. Jednak pomysł Wydawnictwa Naukowego PWN swoją oryginalnością przebił wszystko co do tej pory widziałam na rynku.


"Arcydzieła do kolorowania" łączą w sobie zabawę z nauką. Od teraz możemy relaksować nasz umysł i ciało, a także poznawać świat sztuki, 2 w 1. 

Publikacja ta składa się z dwóch elementów:

1) Książki z bogatym zestawem 56 obrazów wybitnych artystów, zarówno tych dawniejszych, jak Sandro Botticelli, Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Peter Breugel, Peter Paul Rubens, Rembrandt van Rijn, jak i bliższych nam w czasie, jak Edgar Degas, Claude Monet, Vincent van Gogh, Pablo Picasso, czy Gustaw Klimt.
2) Zeszytu zawierającego kontury 56 dzieł do pokolorowania według pierwowzoru, czy też własnej fantazji.   Obrazy ułożone są alfabetycznie według nazwisk autorów. Reprodukcjom towarzyszą notki biograficzne poświęcone malarzom i ich dziełom, które mogą stanowić inspirację do dalszego pogłębiania wiedzy o historii malarstwa.

Zeszyt z konturami obrazów niewątpliwie skłania nas do kreatywności. Oczywiście możemy iść łatwiejszą drogą i wzorować się na oryginale, ćwiczyć w sobie umiejętność odtwarzania dzieł w zachowanej tonacji. Ale możemy także zmienić oryginały w nasze własne pomysły i przykładowo barwy zimne zamienić na ciepłe. Czy zastanawialiście się kiedyś jak wyglądałaby Mona Lisa w kasztanowych bądź rudych włosach? Teraz możecie się o tym przekonać! :)

Zeszyt wykonany jest z białych kartek przypominających grubszą kartkę z bloku rysunkowego, dlatego też użycie farb jest ryzykowne. Jednak po podłożeniu tektury pod kartkę oraz nakładanie gęstej farby, malowanie taką techniką jest wykonalne. Bez problemu możemy używać kredek ołówkowych, pasteli, czy też ołówka. 

Bez wątpienia jest to pozycja, na którą warto zwrócić uwagę. Polecam!    

Moja ocena:
9/10Za wędrówkę do świata sztuki dziękuję Wydawnictwu:


METRYCZKA:
Autor: Marty Noble
Data wydania: 2.12.2015 
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

3 komentarze:

 1. Zauważyłam, że takie "książki" zalewają ostatnio rynek. Kiedyś były to pozycje typu "Zniszcz ten dziennik" a teraz do akcji wkroczyły kolorowanki. Ja jednak nie jestem do końca przekonana co do ich idei, aczkolwiek muszę przyznać, że miło jest czasem pokolorować ;)
  Pozdrawiam ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Słyszałam p tego typu publikacjach, ale sama nie próbowałam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wspaniałe odkrycie, ostatnio rzeczywiście przybyło dużo takich publikacji. Ta jednak jest inna. Trzeba spróbować.
  http://geogrunt.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger