×

"Połącz kropki" - David Woodroffe


Co widzę? Kolorowanki... Wszędzie antystresowe kolorowanki! A gdyby tak coś nowego?
Uwaga: Od teraz nadchodzi czas na łączenie kropek! 
Czy również jest tak skuteczne i ciekawe jak kolorowanie? Przyjrzymy się temu bliżej...
Połącz kropki to nic innego jak mniej więcej 300 porozrzucanych kropek na kartce A4 do połączenia, które w rezultacie stworzą nam piękny rysunek. Książka zawiera 120 ilustracji, które dzielą się na poszczególne działy. Znajdziemy tu:
 • zwierzęta -  np. kangura z kangurzątkiem, słoń, pingwiny,
 • krajobrazy - np. London Eye, Tower Bridge, Most Brookliński, 
 • słynne budowle - np. Wieża Einsteina, Zamek Eltz, Niemcy, 
 • dzieła sztuki - np.Słoneczniki (Van Gogh), Dawid (Michał Anioł)
 • rozrywkę - np. klaun, tango, konie cyrkowe,
 • sport - np. skoczek, nurek, windsurfing, 
 • pojazdy - np. motocykl mercedes 300, tramwaj, 
 • inne - np.Disneyland, Floryda, Romeo i Julia, Święty Mikołaj itp. 
Połącz kropki to wydanie w stylu: jak zacząć rysować od zera. Najpierw łączymy punkty, później kolorujemy według uznania. stwarzając przy tym niesamowity efekt końcowy. Nikt nie wyklucza również domalowania czegoś swojego obok sugerowanego tematycznego rysunku.

Łączenie kropek jest czasochłonne, więc jeśli szukacie zajęcia, który pobudzi waszą koncentrację, wytęży wzrok, warto zakupić jeden egzemplarz danej pozycji. Gdy pierwszy raz otworzyłam tę pozycję, dostałam "oczopląsu" i nieco się przeraziłam, gdy moje oczy dostrzegły przerażającą liczbę kropek. Co oczywiście jest na plus, w końcu to łączenie kropek dla dorosłych, choć prawdę mówiąc - nie ma tu ograniczeń wiekowych.Osobiście przyznam, że pojawiają się tutaj rysunki, gdzie te cyferki lub literki są tak porozrzucane po całej stronie, że zaczęłam odczuwać irytację i nerwy, poprzez niemożliwość znalezienia konkretnego punktu. To książka z serii: Odstresuj się. Powinna relaksować, wyciszać, przeganiać stres i poniekąd to robi, ale może on uwydatnić się, jak przez dłuższą chwilę szukamy kropki i nie możemy jej znaleźć. Myślę, że nie na każdego zadziała jako ukojenie.Ta pozycja posiada również tak uwielbiane i jakże przydatne preferowane kartki, które są bardzo łatwe do oderwania. Jeśli nie chcemy zabierać całej książki ze sobą, po prostu wyrwiemy dany rysunek. Możemy również podarować jeden z wielu bliskiej osobie, a także standardowo powiesić w ulubionym miejscu naszego domu.

Połącz kropki to idealna pozycja dla ludzi, którzy wykazują się dużym skupieniem i małymi nerwami. Dla tych, którzy bardziej uwielbiają łączyć kropki, niż kolorować. Przydatna dla ludzi, którzy chcą się nauczyć cierpliwości i są silni w dążeniu do celu. Dla typowych nerwusów czas z tą książką może okazać się prawdziwą tykającą bombą zegarową. :D

To jak, podejmujesz wyzwanie w łączeniu kropek?

2 komentarze:

 1. Kolorowanki widziałam, łączenie kropek - jeszcze nie :) Ale raczej się nie zdecyduję, nie mam na to czasu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowanki jedne mam u siebie, ale jakoś łączenie kropek do mnie nie przemawia. Takie mało kreatywne :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger