×

"PRZEBUDZENIE MORFEUSZA" - K. N. Haner

                                      
                                              ~ Mafijna miłość - tom III ~

Po zniknięciu Adama Cassandra względnie uporządkowała swoje życie. Znów zamieszkała w Toronto, a iskierką nadziei jest dla niej synek - Tommy. Dziewczyna pragnie zapomnieć o przeszłości, ale nie potrafi. Jej serce, choć roztrzaskane na kawałki, nadal bije dla najbardziej nieodpowiedniego faceta na świecie. 

"Przebudzenie Morfeusza" to zwieńczenie całej historii o Cassandrze i Adamie. Z czystym sercem mogę stwierdzić, że cała seria, a już w szczególności ten ostatni tom to najdziwniejsza i najbardziej - kolokwialnie mówiąc - porąbana książka jaką do tej pory czytałam. W zasadzie nie rozumiem sama siebie. Pierwszy tom mnie zaciekawił, choć już wtedy czułam, że motyw przewodni będzie mocno dziwaczny. W trakcie drugiego tomu zadawałam sobie pytanie "Dlaczego ja to w ogóle czytam?", bo każdy normalny człowiek nie mógłby postąpić tak jak główni bohaterowie. Podczas czytania ostatniego tomu moje zdziwienie co do postaci Cassandry nie miało końca. Nie byłam i nadal nie jestem w stanie zrozumieć jej toku myślenia, postępowania. Bo nie taka jest prawdziwa miłość. Osobiście uważam, że nawet jeżeli kogoś kocha się tak bardzo jak Cass kochała Adama to zawsze są granice takiego uczucia. Ale może zacznijmy od początku, bo trzeba przyznać, że ta historia wywołuje w czytelniku wiele sprzecznych emocji.

Proces "zbierania się" Cassandry na nowo, po tym co przeżyła w związku z Adamem, trwał bardzo długo. Przez depresję aż po stanowcze postanowienie, że nie ma już miejsca dla Adama w jej życiu. Jednak wraz z jego powrotem wraca wszystko co złe. Okazuje się bowiem, że Cass musi wybrać pomiędzy bezpieczeństwem własnego syna a chęcią definitywnego zerwania kontaktu z Adamem. Jednak okres jej "bezpieczeństwa" się skończył, a wraz z tym kobieta stała się celem numer jeden. 

Jeżeli wraca wszystko, to wraca także Eros ze swoją chorą grą, której zasad nikt nie zna. Finalnie oczywiście dowiadujemy się, dlaczego Eros był aż tak żądny zemsty, co takiego zrobił mu Adam, czego ten nigdy mu nie wybaczył oraz co kierowało nim w kontaktach z Cassandrą oprócz zemsty na Adamie.

Świat przedstawiony w trylogii to mafijne, chore zasady dużej grupy facetów, którzy traktują kobiety jak popychadła, dziwki, obiekt spełnienia swoich seksualnych fantazji. Świat, w którym nie ma miejsca na miłość, liczy się zysk, kasa i rozwijanie nowych działalności jakimi są po prostu burdele. Kobiety mają być uległe, nie mogą się sprzeciwiać, nawet jeżeli to co robią z nimi faceci upokarza je, poniża, sprawia ból. Za choćby najmniejszy sprzeciw są surowo karane, a nawet i bez tego mogą znosić cierpienie fizyczne, jeżeli któryś z klientów będzie miał akurat ochotę na sado-maso itp.

Jesteście czytelnikami o mocnych nerwach, lubicie odstępstwa od szczęśliwych, romantycznych historii? W takim razie ta trylogia jest dla Was stworzona. :)
Za egzemplarz bardzo dziękuję Wydawnictwu EditioZnalezione obrazy dla zapytania editiored


Tytuł: Przebudzenie Morfeusza
Autor: K.N. Haner
Gatunek: erotyk
Rok wydania: 2017
Stron: 528
Wydawnictwo: Editio

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger