×

"ABSOLWENTKA" - S.J. Hooks


Kontynuacja powieści "Debiutant"


Profesor literatury - Stephen Worthington wiele nauczył się w sypialni dzięki swojej nieposkromionej studentce Julii Wilde. Ich znajomość miała polegać na przyjemności bez zobowiązań, lecz z czasem zmieniła się w coś o wiele głębszego - przynajmniej dla Stephena.
Zakochany po uszy, ma dość "koleżeńskiego seksu". Julia jednak nie chce słyszeć o poważnych uczuciach. Stephen przypuszcza, że to nonszalanckie podejście do ich związku jest tylko fasadą. Julii od samego początku wpadł w oko Stephen. Chciała iść z nim po prostu do łóżka, przeżyć kolejne miłe chwile w ramionach mężczyzny jednak bez zobowiązań. Przywiązanie, głębsze uczucie do drugiej osoby, posiadanie nadziei i planów na przyszłość to temat, o którym dziewczyna nie chce nawet myśleć. Strach przed nieznanym i ponowną utratą osoby, którą się kocha jest silniejszy od ryzyka, które warto podjąć by być szczęśliwym. 

Gdy Julia dostrzega, że ich "przygoda" zaczyna schodzić na niebezpieczny teren, chce się wycofać. Jednak nie taki plan ma wobec niej Stephen, który dostrzegł w dziewczynie coś więcej. Zakochał się w jej niewinności, delikatności a zarazem walecznej stronie duszy. To właśnie przy Julii czuje się swobodnie, nie krępuje go obcowanie z kobietą, nie stresuje się tak jak na dotychczasowych randkach. Dlatego też małymi kroczkami chce pokazać dziewczynie, że zależy mu nie tylko na seksie, lecz na niej samej. 

Cała historia kręci się wokół dwójki głównych bohaterów, ich relacji, lęku przed nieznaną miłością. Słowa "Kocham Cię" są tutaj wypowiadane z pełną odpowiedzialnością, a nie rzucane na wiatr. Miłość tej dwójki jest trudna, Julia ma wewnętrzne opory przed związkami, co oczywiście zostaje wraz z biegiem wydarzeń wyjaśnione. 

"Absolwentka" jest erotykiem, z rodzaju tych mniej wulgarnych. Książka sama w sobie jest przyjemną lekturą. Osobiście nie dostrzegłam tu akcji, która sprawiłaby, że nie mogłabym oderwać się od czytania. Duża ilość dialogów, które bardzo lubię, sprawia, że historię pochłania się dość szybko. 
Z pewnością znajdziemy w niej sytuacje śmieszne, bądź lekko żenujące. Bo czasem aż ciężko uwierzyć, że w wieku profesora literatury (trzydziestoparoletni mężczyzna) można mieć tak małe pojęcie o seksie, i nie mam tu na myśli praktyki, tylko teorię. 

Nadmierna ciapowatość Stephena w pewnych momentach mnie irytowała. Być może ta postać jest zbytnio przerysowana? Oceńcie sami.

Za udostępnienie egzemplarza dziękuję Wydawnictwu Harper Collins


Tytuł: Absolwentka
Autor: S.J. Hooks
Gatunek: erotyk
Rok wydania: 2017
Stron: 320
Wydawnictwo: Harper Collins

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger