×

"DRAGON AGE. UTRACONY TRON" - David Gaider


Królestwo Fereldenu zostaje napadnięte i całkowicie podbite przez Orlais, a władzę przejmuje Tyran Megahern. Królowa Rebeliantka, prawowita następczyni tronu organizuje armię, dzięki której zamierza odbić Ferelden. 

Wkrótce sama Królowa zostaje zdradzona przez podwładnych bardów i zamordowana. Lecz chwilę przed jej śmiercią każe uciec synowi do Arla Ar'Redmonda i odtworzyć wraz z nim rebelię, która zniszczy nieprawowitą władzę Fereldenu. 

Głowa Królowej zawisła przy głównej bramie Denerim, a tyrania Cesarstwa Orlais jest przekonana o przegranej rebelii.. lecz wkrótce to się zmieni. Młody Książę Maric po udanej ucieczce spotyka kolejnego towarzysza podróży - Loghaina, który dołącza do rebelii gotów stanąć u boku młodego księcia, aby wyzwolić królestwo.

* * * *

Pierwszy raz z tym tytułem spotkałem się w grze Dragon Age - Początek. Bardzo zafascynowała mnie fabuła, a samo przejście gry nie wystarczyło, więc postanowiłem sięgnąć po książkę, aby uzupełnić brakujące wątki, które były niewystarczająco opisane bądź zupełnie pominięte w grze.

W książce znajdziemy opis państwa Felerden przed wydarzeniami zawartymi w grze. Stanowi to idealny prolog do gry, który pozwala wczuć się w klimat  przedstawiony w wirtualnym świecie.

Książka napisana jest prostym językiem, nie zawiera rozwlekłych i mało interesujących opisów, dzięki czemu nie będziemy się przy niej nudzić. David Gaider skonstruował specjalnie na potrzeby powieści i gry hierarchie ludności, historię i religię panującą w świecie Felerdenu. 

Jestem pewien, że powieść ta spodoba się każdemu fanowi Tolkiena. Występują w niej rasy ludzi, elfów, krasnoludów, czy ludzi z gór. Do tego mroczny pomiot opisany w książce jest odzwierciedleniem plagi orków jaka występuje we Władcy Pierścieni

Jak najbardziej polecam, a także zachęcam do zapoznania się z całym uniwersum tego świata. 


Moja ocena 
7/10
Punkty odejmuje za niesamowitą wytrzymałość bohaterów, która czasami jest przesadzona, a także za przewidywalność zdarzeń. 
Pozdrawiam Karol.METRYCZKA:
Autor: David Gaider
Tytuł oryginału: Dragon Age: The Stolen Throne
Data wydania: 23.10.2009
Liczba stron: 469
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger