×

ENGLISH MATTERS - Magazyn do nauki języka angielskiego


Nauka poprzez 'zabawę'? To jest możliwe! 


Dotychczas na naszym bloku ukazało się kilka recenzji magazynu "English Matters". Nauka zawsze kojarzy nam się z czymś odgórnie narzuconym. W tym przypadku jest inaczej, nie czytamy, bo ktoś nam kazał, czytamy, bo chcemy i wybieramy treści, które nas interesują. A przecież nie musimy czytać całego magazynu od deski do deski. Nie interesuje nas jakiś sport bądź zespół? Nikt nie każe nam o tym czytać! I to w tym wszystkim jest fajne: prawo wyboru, żadnych nakazów i zmuszania.

Magazyny English Matters zachwalam od początku, no i oczywiście szczerze. Dzięki temu możemy podtrzymać znajomość języka - zawsze lepiej w taki sposób niż w ogóle. Lista słówek przy każdym tekście jest dużym ułatwieniem, nie musimy się denerwować, że czegoś nie rozumiemy i zaglądać do słownika po raz tysięczny. Dodatkowo poruszane są współczesne tematy:  rodzina królewska, aktorzy, pisarze (jak np. J.K. Rowling znana na całym świecie z serii o Harrym Potterze), zespoły, różnogatunkowa muzyka, porady, słownictwo dotyczące symptomów choroby, wyrażanie opinii/myśli itp.

Dodatkowym plusem magazynu jest czas jego pojawiania się - co 2 miesiące. Mamy spokojnie czas i możemy prześledzić artykuły na luzie, wtedy kiedy najdzie nas ochota.
Szata graficzna, piękne zdjęcia i ogólnie 'całość' każdego wydania jest przepiękna, co niewątpliwie wpływa na korzyść English Matters

Wiele osób kierowanych naszą opinią zaryzykowało i zakupiło egzemplarze English Matters i co najważniejsze.... nie zawiedli się! Wręcz podzielali nasze zdanie i zostali stałymi czytelnikami. 

Zatem jeżeli jeszcze nie słyszałeś i nie zapoznałeś się z choć jednym egzemplarzem - zaryzykuj, bo po pierwsze, kto nie ryzykuje nie zyskuje, a po drugie naprawdę warto! Polecam :) 


2 komentarze:

  1. Hej zostałyście nominowe do Libster Blog Award :) Mam nadzieję, że odpowiecie na nominację, zapraszam :D
    http://nerdprostozksiazki.blogspot.com/2016/05/libster-blog-award-4.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Sama mam 5 egzemplarzy angielskich i bardzo mi się spodobało. Muszę się trochę wysilić by nieraz coś zrozumieć, ale nie mam z tym większego problemu. Po prostu lawiruję między tekstem, a słowniczkiem :D
    Pozdrawiam cieplutko

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger