×

KIDS PART#1


Tym razem, wraz z Wydawnictwem Nasza Księgarnia, przedstawiamy Wam 2 książeczki, dla młodszych i starszych, na które naszym zdaniem warto zwrócić uwagę.


Pierwszą z nich, dedykowaną młodszym, jest "Zeszytowy trening mowy - ćwiczenia logopedyczne dla dzieci" autorstwa Marty Galewskiej-Kustry. Jak powszechnie wiadomo wiele maluchów ma problemy z wymową trudniejszych polskich wyrazów. Choć z początku może się to wydawać urocze, z biegiem czasu kończy się wizytami u logopedy. By zaoszczędzić dzieciakowi stresu, a nam czasu spędzonego na oczekiwaniu w kolejce pod drzwiami gabinetu logopedycznego, polecamy tę oto książeczkę, dzięki której my sami podążając za wskazówkami możemy kształtować wymowę naszej pociechy.


Z tą książką nie będziecie się nudzić. Wycinanie, czasem rysowanie i mówienie! 
Znajdziecie tu szereg zabawnych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności.
Przy każdym ćwiczeniu znajdują się wskazówki dla rodziców. Zawarty jest w nich opis, jak wykonać zadanie i na co zwrócić uwagę podczas jego rozwiązywania przez dziecko. W przypadku kilku ćwiczeń należy wcześniej wyciąć dodatkowe elementy do zabawy, które znajdują się na ostatnich stronach.


Podczas rozwiązywania zadań będziecie mieć także wiele okazji do rozmów z dzieckiem, wspólnego rysowania, wymyślania wesołych, oryginalnych rozwiązań. Będziecie więc ćwiczyć nie tylko artykulację, lecz także słuch fonemowy, sprawność grafomotoryczną, wyobraźnię twórczą swojej pociechy.
Po rozwiązaniu zadań, czeka na Was nagroda - piękny dyplom :)

*  *  *  *

Natomiast dla większych dzieciaków mamy serię "Ale historia..." autorstwa Grażyny Bąkiewicz, która z humorem przekazuje fakty historyczne i ciekawostki. 

Z pierwszej części, przybliżającej czasy panowania Mieszka I, dowiecie się między innymi, jak wydostać się z łap handlarzy niewolników, do kogo udać się po zatruciu wodą z rzeki, dlaczego żona Mieszka I nie chciała jeść, jak Polanie wysyłali sobie esemesy i wielu innych rzeczy.W ciekawy i przystępny sposób autorka przedstawia namiastkę historii. Porównywanie do teraźniejszości, wplecienie komiksu, to coś co powinno zainteresować młodszych czytelników.

Warto zasiewać w dziecku chęć poznawania historii zanim uda się na swoje pierwsze historyczne zajęcia w szkole.. Czasem pod wpływem nauczycieli po prostu tracimy chęć poznawania i zdobywania wiedzy.


Co sądzicie o powyższych książkach?
Poświęcilibyście im uwagę?

3 komentarze:

 1. "Zeszytowy trening mowy" mamy i uwielbiamy :). Z resztą wszystkie książeczki z serii "Uczę się wymawiać" są świetne. Zwłaszcza ta z Muchą Fefe ;).
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo zaciekawiła mnie ta książka historyczna :) Z chęcią bym się jej przyjrzała bliżej, jako historyk mówię ogromne ''tak!'' propagowaniu historii wśród najmłodszych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mam "Z muchą na luzie ćwiczymy buzię" ;) Całkiem przyjemna książka do rozgrzewania buzi! A na zeszyt treningowy poluję, ale przyznam, że mnie bardzo zachęciłaś ;)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger