×

Cykl: READ WITH KIDS #SierpieńCo prawda sierpień już prawie za nami, jednak pozycje, które Wam zaprezentuję zdecydowanie nie ograniczają się tylko do wakacyjnych miesięcy.
Tym razem 4 różne książki, dla dzieci w różnych przedziałach wiekowych, a także... coś dla rodziców ;)

ZACZYNAJMY!


1. "W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI"


To coś co z pewnością zainteresuje każdego. Maluchy zwrócą uwagę na barwne ilustracje, zaś pozostałe dzieci mogą skojarzyć ów książkę z bajką, o której głośno było w kinach. 
Książka ta, to nic innego jak przewodnik po ekranizacji, która moim zdaniem była dość ciekawa. Dlaczego? Bo poruszała ludzkie emocje, które nie raz trudno jest nam zrozumieć. Pokazywała jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają wspomnienia, skąd bierze się gniew i jak z tym wszystkim sobie poradzić. Brzmi to może 'za mądrze' jak na dzieci, ale wierzcie mi, one także potrafią wyciągnąć z takiej bajki morał. 2. "MIAŁA BABA KOGUTA" Książeczka na spirali zawiera najpiękniejsze piosenki dla dzieci z zapisem nutowym i tekstem. Jest to pozycja dla większych dzieciaków, które może już miały naukę gry na flecie w szkole. Doskonały trening słuchu i manualności rąk. Doskonała grafika, kolorowe ilustracje zachęcają do gry, czy też nauki gry na flecie.  Znajdziemy tutaj m.in. takie piosenki jak: miała baba koguta, wlazł kotek na płotek, Panie Janie, jedzie pociąg z daleka. Łącznie jest ich 25, więc wybór repertuaru dość wysoki.3. "TUWIM CAFE na każdą pogodę"Coś dla starszych dzieci, a także rodziców. 23 wybrane wiersze Juliana Tuwima w przepięknej oprawie. Kartki są dość grube (a'la gładka tektura) i bez problemu można je wyrwać, a z tyłu napisać imię osoby, której chcemy dany wiersz podarować. Mamy spektrum możliwości, bo możemy pozostawić wszystkie wiersze w książeczce, wyrwać i podarować, bądź wybrany, ulubiony wiersz przyczepić magnesem do lodówki, by miło rozpoczynać dzień, wysłać komuś pocztą i sprawić niespodziankę...Jestem zauroczona tą książeczką. Mam już wybrane ulubione wiersze, a jeden pozostawiony na widoku. Polecam serdecznie. 


Żyj tak, aby Twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz.
J.Tuwim

Całościowa ocena:
8/10
2 komentarze:

  1. Ja za Tuwimem niestety nigdy nie przepadałam :) Wszystkie książeczki prezentują się ślicznie, ale nie mam młodszego rodzeństwa, ani młodego kuzynostwa, by polecić im te lekturki :)

    LeonZabookowiec.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń
  2. Uwielbiam bajki :) Są proste i wartościowe :)

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger