×

"Swobodna" - S.C. Stephens


- Mój faworyt roku 2014 –

~ Tom II ~ 
bestsellerowej „Bezmyślnej”

Życie wystawia na próbę każdy związek, a szczególnie ten zbudowany na zdradzie.

Zaufanie jest podstawą, a namiętność i pożądanie jedynie dodatkiem…


Dążenie ku szczęściu, walka z przeciwnościami losu, demony przeszłości, miłość, niedomówienia, ból, radość i wiele innych – a to wszystko zawarte w historii głównych bohaterów.

Czy to możliwe aby Swobodna była przesiąknięta tym wszystkim na raz? - Oczywiście, że tak. To wszystko składa się na istotę naszego życia, a „Swobodna” to nic innego jak życie, prawdziwe uczucia i emocje.

Zarys treści:
Po wzlotach i upadkach los daje drugą szansę Kellanowi i Kierze, jednak droga do ich szczęścia nie jest tak prosta jakby się mogło wydawać. Co prawda tymczasowy brak obecności Denny’ego nie zmienia faktu, że para musi odbudować wzajemne zaufanie. Wodzony tak długo za nos Kellan nie jest pewny swojego miejsca w życiu Kiery i odwrotnie. Dziewczynie nie łatwo będzie przeskoczyć swego rodzaju zazdrość o przystojnego mężczyznę zważywszy na jego ‘bogate’ życie towarzyskie w przeszłości. Los wystawia ich na ciężką próbę, gdyż zespół Kellana otrzymuje niepowtarzalną okazję wyjazdu w trasę koncertową co związane jest z nieuchronną rozłąką.

* * * *
Kontynuacja historii Kiery i Kellana spotkała się z dużą aprobatą czytelników. Moi drodzy jestem pewna, że nie rozczarujecie się tą książką. Dla tych, których Kiera w „Bezmyślnej” wręcz denerwowała niektórymi swoimi postępkami - dobra nowina! Wasze nerwy nie zostaną już tak nadszarpnięte J Wszyscy z czasem - a w szczególności po doświadczeniach i kopach jakie dostajemy od życia – doroślejemy. Szkoda tylko, że nauka na błędach łączy się z cierpieniem...

„ Naprawdę sądziłam, że nigdy nie uda im się odbudować tej bliskości. Jedynie nadzwyczajna osoba z wielkim sercem potrafiła wznieść się ponad cały ból i zdradę, jaka ją spotkała.”

Związek głównych bohaterów ani przez chwilę nie jest monotonny. Nie brak też humoru oraz napięcia w stanach kryzysowych, a także podczas kłótni. Tak naprawdę nigdy nie wiemy jak to się zakończy, ponieważ bohaterowie są w pewnym stopniu nieprzewidywalni. Czasem niedomówienia, brak szczerości w chwili najbardziej tego potrzebującej, albo nawet duma sprawia, że wszystko przebiega w kierunku zupełnie przeciwnym od pożądanego. Łza zakręcić się w oku może częściej niż 2 razy..

„ Świadomość, że to ja jestem źródłem jego radości, rozgrzewała mnie lepiej niż ciepły nawiew w samochodzie. Wreszcie Kellan wiedział, jak to jest być kochanym, uwielbianym i wyczekiwanym. Tak wiele rzeczy bierzemy za pewnik… Kellan zachwycał się każdą chwilą radości, ponieważ nigdy wcześniej nie zaznał takich uczuć.”

Swbodnej rozkwitają także inne pary. Tempa nabierze znajomość Anny i Griffina, którzy nie jeden raz zaskoczą nas swoimi ‘wyczynami’. Tak, tak …Griffin nadal = cenzura :D


 Na koniec ukłon w stronę WYDAWNICTWA AKURAT,
to właśnie dzięki nim mogłam przeczytać i zrecenzować dla Was książkę, którą tak uwielbiam.
Nie ma takich słów, które wyraziłyby jak „Swobodna” zawładnęła moim sercem <3
Jeszcze raz SERDECZNIE DZIĘKUJĘ !


Moja ocena:
10/10

METRYCZKA:
Autor: S.C. Stephens
Tytuł oryginału: Effortless
Liczba stron: 622
Data wydania: 22.10.2014

Wydawnictwo: AkuratP.S.: Pomimo tego, że premiera miała miejsce 22.10.2014 r. pamiętajcie- na tą trylogię nigdy nie jest za późno. Polecam rozpocząć z nią Nowy Rok J
Tym bardziej, że wielkimi krokami, bo już w lutym miejsce będzie miała premiera III tomu zatytułowanego „Niepokorna”, na który czekam z utęsknieniem.

Wszystkiego dobrego w tym Nowym – 2015 - Roku!

#Karina 
Spędziłam z Wami kilka miesięcy, które utwierdziły mnie w tym, że to jest moje miejsce i chcę się tym zająć na poważnie. Dlatego, też czas porzucić swój nick i zacząć publikować posty pod własnym imieniem ;) Niech wszystko w końcu nabierze właściwego charakteru i tempa. Także witam Was ponownie - Paula :)

A taka niespodzianka dla Was na Nowy Rok
Blog prowadzony jest przez siostry! 

#Paula

10 komentarzy:

 1. Mam ją u siebie, ale po "Bezmyślnej" która jak dla mnie jest średnią pozycją jeszcze nie mam ochoty na Swobodną ;/

  OdpowiedzUsuń
 2. "Bezmyślna" całkiem przypadła mi do gustu, choć jak teraz, z biegiem czasu, myślę o pierwszym chłopaku Kiery, to stwierdzam, że to nie był mężczyzna, a pantofel:) "Swobodną" niedługo zacznę czytać, wiec cieszę się, że tak Ci się podobała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, z biegiem czasu myślę tak samo :) Co jak co, ale facet powinien mieć więcej.. charyzmy :D Dlatego też, postać Kellana urzekła mnie do granic, przystojny, mądry, zabawny, a także posiadający problemy i wady, a więc jednak perfekcyjnie nieperfekcyjny haha ;)

   Usuń
 3. Nie czytałam jeszcze I tomu i pomimo, że ma dobre opinie to zbytnio mnie do niego nie ciągnie. Również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Na pewno zacznę swoją przygodę z tą serią, a jednak postaram się to zrobić od pierwszej części :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam. Gdy się już za nią zabierzesz to daj znać jak Ci się podoba :)

   Usuń
 5. Piękna okładka :) Sądzę, że mogłabym książkę przeczytać nie tylko ze względu na nią, ale również na moja słabość do takich historii. Czasami dopada mnie taka chęć na spokojną, życiową historię. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Książka jest lepsza, niż poprzedni tom, jednak i tak nie spełniła moich oczekiwań. Dla mnie pierwsze 300 stron bezsensownej paplaniny i opisów uniesień miłosnych jest po prostu koszmarne.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ile ludzi tyle gustów - to racja ;) Ja z przyjemnością czytałam o tych 'uniesieniach', szczególnie po I tomie, w którym trochę tego szczęścia im brakowało :)

   Usuń
 7. Witam! Czy ktos orientuje się kiedy w księgarniach będzie 3 tom?? bo niby premiera biała byc 18.02.2015 r. a nigdzie nie mogę znaleźć tej książki;/ Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger