×

"Niezgodna" - Veronica Roth

Jeden wybór może Cię zmienić...

Jedna decyzja może Cię zabić...

Masz tylko dwa wyjścia: 
1) Od razu się poddać i zostać bezfrakcyjnym...

lub
2)   Zmierzyć się z niebezpieczeństwem, stanąć w obliczu walki, której stawka jest naprawdę wysoką ceną.

Co wybierasz ??
Sięgnij po "Niezgodną" i zmierz się z losem !

     Po IGRZYSKACH ŚMIERCI nadchodzi "NIEZGODNA"


Na ruinach Chicago społeczeństwo podzielone jest na pięć frakcji:

* Altruizm ( bezinteresowność )
* Nieustraszoność ( odwaga )
* Erudycja ( inteligencja )
* Prawość ( uczciwość )
* Serdeczność ( życzliwość)

Beatrice Prior jak każdy szesnastolatek musi zmierzyć się z testem predyspozycji, który ma być jej małą, pomocną wskazówką do jakiej frakcji powinna przynależeć. W dniu ceremonii musi sama podjąć życiową decyzję - gdzie dołączy i będzie dorastać z każdym dniem. To nie jest dla Niej łatwy wybór, bo czy lepiej zostawić rodzinny kąt Altruizmu i stanąć w szeregu Nieustraszonych, czy może zostać tam skąd się pochodzi i nadal starać się dopasowywać do zachowań rodziców mimo wszystko ? 


Jeśli okaże się, że nie należy do żadnej frakcji, zostanie od razu wykluczona i bezfrakcyjna. 

Jeśli  łączy kilka cech różnych frakcji może okazać się NIEZGODNĄ i zostanie natychmiast wyeliminowana...

Co pokaże wynik testu ?


W dniu ceremonii Beatrice dopuszcza się piorunującego wyboru, który szokuje wszystkich, zwłaszcza rodziców. W ostatniej chwili, gdy krople krwi spływają na rozżarzone i gorące węgle, porzuca swój rodzinny Altruizm i dołącza do Nieustraszonych. Od teraz nazywa się Tris. Tam musi przeobrazić się ze zwykłej "Sztywniaczki" w dziewczynę pełną odwagi i determinacji ale też zmierzyć się ze swoją własną barierą strachu. Będzie musiała odróżnić prawdziwych przyjaciół od wrogów i stawić im czoło. I najważniejsze - nie ufać nikomu, bo ma tajemnicę, którą musi strzec ponad wszystko. Inaczej może zginąć...


Niespodziewanie Erudyci chcą pozbawić władzy Altruizm. W wyniku tego dochodzi do walki pomiędzy frakcjami....


Tris musi uciekać, bo grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. Musi chronić siebie, rodzinę, przyjaciół oraz swoją miłość.... 


Czy uda się jej przeżyć i ocalić ważnych w jej życiu ludzi ? 


Nie zwlekaj i już dziś udaj się w podróż z książką "Niezgodna" aby poznać odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

SIĘGNIĘCIE PO NIEZGODNĄ GROZI KACEM KSIĄŻKOWYM!


"Niezgodna" --> Moja opinia


Niezgodna porównywana jest do Igrzysk Śmierci, czy słusznie? Śmiem twierdzić, że nie.

Oto moja dziewczyna. Twarda jak bawełniana kulka.


Autorka Veronica Roth stworzyła nowy, odrębny i zarazem nieznany Nam dotychczas świat, ukazujący podział społeczeństwa na frakcje, z którym spotykamy się po raz pierwszy. Są one ludzkimi cechami usposobienia, które każdy z Nas posiada w mniejszej lub większej ilości. Ciężko się utwierdzić w świadomości, że Niezgodna to debiut autorki, bo jest wręcz rewelacyjny!Tłumię strach. Kiedy podejmuję decyzję, udaję, że on nie istnieje. 
"Niezgodną" cechuje wartka akcja, którą czyta się lekko i przyjemnie. Świetnie wykreowani bohaterowie o dosyć oryginalnych i pomysłowych imionach, np. Cztery (Tobias), gdzie pod zwykłą "czwórką" może kryć się coś więcej, niż zwykła liczba. 


Oczywiście nie brakuje tutaj dużej dawki dialogów wypełnionych humorem, dzięki czemu wszystko nabiera pięknej barwy. To wszystko sprawia, że nie możesz się oprzeć i chcesz, a nawet musisz czytać dalej!

-Myślałem, że za dużo pytań będzie zadawać tylko jedna, Prawa - mówi chłodno. - A teraz jeszcze Sztywniaczka? -To na pewno dlatego, że jesteś taki miły - wyjaśniam spokojnie. - Wiesz, jak łóżko z gwoździ.


"Niezgodna" to piękna opowieść o wkraczaniu w dorosłość, zmierzaniu się "w cztery oczy" ze swoimi największymi lękami, a także stratą, która jest nieodłącznym elementem każdej wojny.


Walka o życie, miłość oraz rodzinę. O Nasze własne JA. Nie sposób jej nie polecić ani nie poświęcić ani chwili, bo to byłby błąd!

Naprawdę warto, dlatego nie zwlekaj! 


MOJA OCENA:
8 / 10

8 komentarzy:

 1. Książka fantastyczna!
  Zgadzam się z tobą, warto przeczytać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak, warto ! Uwielbiam tą książkę :3

   Usuń
 2. W mojej opinii książka jest dosyć podobna do Igrzysk. Po ich sukcesie nagle zaczęły powstawać książki, które pokazują antyutopię i walkę z systemem - to, co za pierwszym razem jest ciekawe, to za kolejnym już niestety nie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Intrygująca, oryginalna fabuła. Jestem przekonana, że książka wywrze na mnie tak dobre wrażenie jak na Tobie. W końcu z pewnością się w nią zaopatrzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Słyszałam o niej same dobre opinie. Nic, tylko w końcu przeczytać!

  Pozdrawiam, Anath

  OdpowiedzUsuń
 5. Byłam też na filmie i brakowało mi w nim tych wszystkich zabawnych dialogów ;) Pomimo tego film również był dobry, byłaś w kinie na ekranizacji? W najbliższej przyszłości mam zamiar przeczytać następny tom :D
  Trzymaj tak dalej,
  Ann

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger