×

Akcja: Przywróć życie listom!Akcja: Przywróć życie listom, poznaj nowe, ciekawe świata osoby i dziel się pasją ! Czyli w skrócie łączmy przyjemne z pożytecznym. :)

Akcję : Przywróć życie listom! wspiera portal eKulturalni.pl


Zainspirowana listami, narodził się w mojej głowie pomysł, którego nie sposób było wymazać. I tak oto, utworzyłam akcję: Przywróć życie listom!


Kiedy ostatni raz wysyłałaś/eś tradycyjny list? Czy nadal to robisz? Obawiam się, że nie. 
Obecnie słuch o wysyłaniu listów ginie, choć zdarzają się wyjątki. Na co dzień wysyłamy sms, maile itd. 
Jeśli chcesz przywrócić życie listom i łączyć miłe z pożytecznym to już dziś weź udział w akcji: Przywróć życie listom!
Zawsze to miła odskocznia od internetu, czekanie i radość, takie małe "coś" a jednak cieszy!

Wiecie co mnie boli najbardziej? To, że zapominamy o najpiękniejszych rzeczach i zastępujemy je nowymi. Stawiamy na wygodę, szybkość, bo obecnie każdy nie ma czasu. Jesteśmy zabiegani i wybieramy to co praktyczniejsze. Czy to jednak jest właściwe? Może warto na chwilę zapomnieć o Internecie i wpaść w wir pisania listów? Nie będę nikomu mówić : "Musisz!" ani "No weź, nie opowiadaj bzdur", bo nie na tym to polega. Sami zdecydujcie, bo wybór należy do Was. Jeśli dołączycie i będziecie stać murem koło mnie, na moich ustach zagości szczery uśmiech i myśl, że nie jestem sama i warto ratować to, co ludzie puszczają w niepamięć.

Codziennie zostaje zasypywana mailami, sms, wiadomościami na facebooku.. Brakuje mi w nich wszystkiego. Są takie hmm.. puste? Wystukiwanie literek na klawiaturze w mgnieniu oka i pojawienie się wiadomości, to nie to samo, co pisanie listu. Nieliczni pomyślą, że to strata czasu i zwykłe kartki papieru, które nic nie znaczą. Jednak cała reszta przyzna rację, że listy otulają Nas i porywają dogłębnie. Są jak lek na zły dzień i nie tylko. One emitują pozytywną energią, bo każdy w zależności od osobowości, wkłada w nie całe serce, mają "dusze". Gdy znajdzie się w Twojej skrzynce, otwierasz go i czujesz zapach papieru, słyszysz szelest kartek i zagłębiasz się w jego treści. To tak jakbyś odkrywał nowy kontynent, bo każdy list jest i n n y. Gdy je połączysz, są prawdziwą mieszanką wybuchową, bo niosą inną historię. Jedni z Nas piszą listy lub pisali ale dali pójść paść się na łąkę tej tradycji. Niektórzy z Nas nigdy w życiu nie robili tego czegoś i jest to dla Nich zupełna nowość (Tak, są takie osoby!), dlatego moja akcja ma nie tylko przywrócić życie listom i łączyć przyjemne z pożytecznym ale też otworzyć Wam świat na nowe, nieznane dotychczas rzeczy. Poznacie wielu wspaniałych ludzi, atmosfera na grupie jest naprawdę cieplutka. Z każdym dniem przybywa Nas coraz więcej. Nie ma mowy aby zanudzić się na śmierć!


To jak, podasz mi dłoń i podążysz ze mną ? Czekam na Ciebie!

Oto fanpage:
Przywróć życie listom. - Fanpage

Grupa :
https://www.facebook.com/groups/753350158032938/
Wasza,
Monika ! :D

9 komentarzy:

 1. Wspaniała akcja, aż mi się coś w środku zackliło.
  Uwielbiałam pisać listy, wysyłałam ich masę.
  Kurcze no pierwsze wyznanie miłosne dostałam w liście!
  Przyznaje brakuje mi tego czekania na wiadomość ...
  Teraz w skrzynce tylko ulotki i rachunki ;/
  A teraz? Meile, chaty i najgorsze jest to że zapodziałam gdzieś wiedzę o ortografii i interpunkcji.Teraz nie trzeba się wysilać, jak błąd zaznacza na czerwono i już wiemy że coś nie tak.
  Co więcej jak mam napisać podanie to widzę jak moje i tak nieczytelne pismo zrobiło się jeszcze bardziej brzydkie.Nie miało szans się dalej rozwijać ;).
  Chętnie zajrzę pod linki .

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny pomysł, dawniej często pisałam listy, teraz e-mail zastąpił wszystko. I pomyśleć, że kiedyś nawet cv i list motywacyjny był pisany odręcznie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluję aż tak dobrych efektów ! :)
  Pomysł rzeczywiście bardzo ciekawy, jednakże nie będe brał w nim udziału (niestety).
  Życzę owocnej akcji :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, dzięki przyda się! ;D
   Szkoda, że nie weźmiesz udziału w akcji ;cc Może jednak ? ;> Ja będę czekać aż zawitasz !! :D

   Usuń
 4. Jako postcrosserka i listowny-przyjaciel (czyli tzw.pen-pal) pisuję listy z osobami z całego świata, czyli w sumie wzięłam już udział w akcji przed jej istnieniem :) Świetny pomysł! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aj listy: wlasnie tworze jedna dla kolezanki: az do Anglii ^_^ Uwielbiam listy. Kiedy otwierasz skrzynke a tam czeka na Ciebie swiezutka porcja papieru :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna akcja, włączam się w to :)
  Ostatnio wysłałam paczkę z prezentem urodzinowym i listem do mojej internetowej koleżanki, coś fajnego. Masz wiele racji, że ta sztuka zanika, ale przecież można jeszcze temu zapobiec, zaszczepić w innych że ta tradycja jest fana.
  Gratuluję pomysłu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Od dawna myślałam o tym, żeby wysyłać pocztówki i do tych pocztówek dołączać listy. A przy okazji poznać nowych ludzi z pasjami! To jest coś dla mnie! :))

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger