×

ENGLISH FOR BEGINNERS - wydanie specjalne nr 22/2017; ENGLISH MATTERS 64/2017Zdecydowanie jest  to najlepsze i najgrubsze (83 strony) wydanie specjalne, jakie do tej pory miałam w swoich rękach!


Jak sam tytuł wskazuje, numer ten w pełni został poświęcony językowi angielskiemu dla początkujących. Znajdziemy w nim mnóstwo podstawowych zwrotów dotyczących między innymi: jedzenia, rodziny, wydawania pieniędzy, szczęścia, miłości, podróży, różnic pomiędzy ‘for’ i ‘since’. Odświeżymy sobie liczebniki porządkowe, a także nazwy części ciała.

Gramatyka, zwroty, różne uwagi językowe są w sprytny sposób wplecione w teksty, które z pewnością nas zainteresują. I tutaj jeżeli chodzi o kobiety będzie to artykuł „Advice from a Pro – How to Look Good”, dla wielbicieli serialu „Teen Wolf – the Werewolf Saga”, czy artykuł dla obu płci „Sherlock Holmes – a Man of Genius”.

Co kilka stron znajdziemy ćwiczenia, w których możemy się sprawdzić. Oczywiście aby rozwiać nasze wątpliwości autorzy zamieścili też drobnym druczkiem odpowiedzi do poszczególnych ćwiczeń, a także standardowo przetłumaczone słówka. Ćwiczenia nie ograniczają się tylko do gramatycznych aspektów języka. Są też językowe ‘pogadanki’, czyli zwroty i wyrażenia potrzebne nam do prowadzenia podstawowych rozmów, radzenia sobie w sytuacjach, w których trzeba o coś zapytać, zdobyć informacje.

Mimo iż mój język angielski jest na wyższym poziomie, to wierzcie mi, że nie nudziłam się podczas przerabiania tego wydania specjalnego. Poznałam, a także przypomniałam sobie wiele nowych słówek, zwrotów, wyrażeń. Tylko, żeby znowu nie uciekły z mojej pamięci!

Wydanie jest jak zawsze opatrzone pięknymi zdjęciami, kolorowymi nagłówkami, strony ćwiczeniowe mają jasnoniebieski/jasnoróżowy kolor, dzięki czemu wyróżniają się od pozostałych. Podobnie z artykułami. Jedne mają jasnoróżowe tło, inne jasnofioletowe, czy też białe. Dzięki temu strony nie są takie same, nie znajdziemy tutaj monotonii, a tym bardziej nie dosięgnie nas nuda.Jakie artykuły tym razem serwuje nam załoga EM?
1) Dream Companies - Google? Apple? 
2) Poland in Numbers - w tym artykule znajdziemy między innymi statystyki odnośnie stopnia znajomości języków obcych przez Polaków.
3) Agonising America - czy Ameryka aby na pewno jest taka idealna jak niektórym się wydaje? Namiastka prawdy o tym co jest denerwujące, niepokojące, a co wywołuje kontrowersje..
4) Proud to be British - od telefonu do TV, od piłki nożnej do golfa - długa i napawająca historia wynalazków i wspaniałych idei, które ukształtowały świat. 

I wiele wiele innych - jak zawsze różnorodnych artykułów.


Polecam Wam gorąco oba numery, a w szczególności wydanie soecjalne. Przerabianie tego wydania od deski do deski, nauka nowych słówek/zwrotów, rozwiązywanie ćwiczeń zajmie parę tygodni, więc naprawdę warto w tę gazetkę zainwestować, bo… najlepszą inwestycją jest inwestycja w samego siebie!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger