×

"Róża" - Agnieszka Opolska / Book Tour
Kobieca intuicja nigdy nie zawodzi. Potrafi wyczuć każde kłamstwo mężczyzny, w szczególności tego, który nieumiejętnie to robi. 
Karolina wiedzie całkiem normalne życie, z wykształcenia jest matematyczką. Ma z pozoru kochającego męża Daniela i w sumie... chciałaby mieć z nim dziecko. Co musi zaburzyć to szczęście,a raczej kto? Inna kobieta...
Główna bohaterka odkrywa korespondencję swojego męża, który wyraźnie w niej zaznacza, że nie kocha swojej żony. Od dłuższego czasu wykazuje większe zainteresowanie do dawnej młodzieńczej miłości... Zraniona kobieta postanawia zniknąć z jego życia w taki sposób jakby nigdy nie stanęła na jego drodze. Usuwa konta z portali społecznościowych, zmienia numery, odchodzi ze szkoły, zabiera swoje rzeczy, pozostawiając wszystko w czystości... i wyrusza do Lille we Francji walcząc o własne szczęście.
Czy miejsce do którego dotrze okaże się tym na co liczyła? Czy ludzie, których tam spotka pomogą uporać się z tym co gra w jej duszy?


Autorka zaskakuje od pierwszych stron, bo kiedy na początku znajdujemy wątek erotyczny i myślimy błagalnie, że prościej zacząć się nie da to niespodziewanie zmienia się kierunek wątku i nasze nastawienie.
Całość historii czyta się naprawdę przyjemnie, a ciekawość nie odstępuje nas na krok. Historia Róży, której świat sypie się spod nóg w momencie kiedy odkrywa ona zdradę męża z młodzieńczą miłością, jest zarówno dla głównej bohaterki, jak i czytelnika ciosem prosto w serce. Dzięki idealnie wykreowanym bohaterom o różnorodnych charakterach, bez problemu wczuwamy się w ich emocje, lecz ich zamiary i życiowe cele stają się nieprzewidywalne do samego końca. Każdy z nich cierpi wewnętrznie, posiada swoje sekrety.  Nie można nic zarzucić autorce, gdyż nie ma tu żadnych wad. Wszystko zostało napisane precyzyjnie i włożono w te czterysta stron całe serce. To najpiękniejsza polska książka tego miesiąca jaką było mi dane przeczytać.

 Czy nie jest tak, że kiedy wszystko zaczyna się układać i jest dobrze, pojawia się w twoim życiu takie "coś", co przychodzi niespodziewanie, żeby wszystko rozpieprzyć? Zwykle to "coś" jest ładnie opakowane  i wygląda niewinnie, choć prawie zawsze znajduje się na tym napis, rysa, zagniecenie, które sugeruje ci, byś to zignorował, odłożył lub zniszczył... Ale zamiast tego bierzesz to "coś" do ręki i zaglądasz do środka...


Róża to historia o tym jak odcinając się od całego naszego obecnego otoczenia możemy zacząć walkę o nowe życie w zupełnym innym miejscu na ziemi. Bez perspektyw, bez środków do życia z całkiem obcymi ludźmi, których zamiarów nie zawsze jesteśmy w stanie poprawnie odczytać, niejednokrotnie się rozczarowując. To iskierka nadziei dla tych, którzy chcą dokonać zmian lecz boją się, że sobie po prostu nie poradzą. Przypomina o tym, że dobro wraca z podwójną siłą. Skłania do refleksji nad własnymi uczuciami, które często dusimy w sobie, a przecież powiedzenie tego czego chcemy lub co czujemy nie jest żadną zbrodnią świata.

Róże cechuje wyjątkowy i indywidualny klimat, którego z pewnością nie odnajdziecie w żadnej innej książce. Nie jest to lektura, która bawi nas tak, że boli brzuch od śmiechu. Wyciska łzy, wprawia w nostalgię i przemyślenia. Ukazuje mniej ciepłą stronę życia zapewniając, że zawsze warto ryzykować! Polecam.


Za możliwość wzięcia udziału w Book Tour Różą Agnieszki Opolskiej z całego serca dziękuję Klaudii z bloga Nowe Horyzonty 


METRYCZKA:
Tytuł: Róża
Autor: Agnieszka Opolska
Data wydania: 14.01.2017
Liczba stron: 420
Wydawnictwo: Opolska


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger