×

,,Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku''- Demi Lovato


Dane na temat książki.

Tytuł: Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku
Tytuł oryginału: Staying Strong 365 Days a Year
Autor: Demi Lovato
Wydawnictwo: Feeria
Cena: 34,90 złOpis z tyłu książki:
Mówiąc otwarcie o swoich osobistych doświadczeniach- anoreksji, bulimii, samookaleczaniu, prześladowaniu w szkole, Demi stała się głosem ludzi z całego świata. Jej zakończona sukcesem walka z problemami inspiruje dziś wielu do tego, by być silnym. Jest oficjalną ambasadorką organizacji Free The Children, zajmującej się pomocą dzieciom w wielu krajach Trzeciego Świata. Stworzyła Lovato Treatment Scholarship Program, który wspiera ludzi borykających się ze swoim zdrowiem psychicznym i uzależnieniami.
,,Bądź wdzięczna za swoją podróż, ponieważ jest twoja własna.''


Streszczenie książki!!
,,Bądź swoją siłą przez 365 dni w roku'' to książka napisana przez Demi Lovato, która jest piosenkarką, autorką tekstów, aktorką i supergwiazdą. W tej książce opowiada otwarcie o swoich doświadczeniach- anoreksji, bulimii, samookaleczaniu czy prześladowaniu w szkole. Książka ta, to taki trochę pamiętnik. Każdy dzień jest na osobnej stronie i zaczyna się od jakiegoś motywującego cytatu, słów piosenki czy fragmentów Pisma Świętego. W każdej notatce Demi daje czytelnikom i swoim fanom rady, dzięki którym sama jest bardzo silna i konsekwentna w tym co robi. Każda notatka z danego dnia kończy się pewnym celem np. ,, Przestań odkładać ważne marzenie na potem. Ze wszystkich sił staraj się je spełnić.'' Ogólnie nie da się streścić tej książki, bo każdy dzień to nowa wspaniała historia i nowa rada na życie.

,,Najlepszym lekarstwem na wstyd jest zdolność do zaśmiania się z siebie.''

Moja opinia!!
O tej książce można mówić naprawdę wiele. Wywołuje ona tak dużo uczuć i emocji, że nie da się tego idealnie opisać. Przede wszystkim muszę zaznaczyć, że jest bardzo pozytywna i motywująca do działania, aby spełniać swoje marzenia.
Demi daje tutaj wiele rad i wskazówek, jak sprawić żeby nasze życie było piękne z każdym dniem. Ona tak wiele przeszła, a jednak potrafi o tym mówić otwarcie i chce dawać siłę tym, którzy jej nie mają. Mówi, że niezależnie od tego ile mamy lat i jak wielki bagaż doświadczeń za sobą niesiemy, to warto spełniać swoje najskrytsze marzenia i dążyć do realizacji planów.
Taką radą, która gdzieś tam w mojej głowie ciągle jest, było na przykład to, żeby wybaczać komuś kto kiedyś w przeszłości wyrządził nam jakąś krzywdę. Niekoniecznie fizyczną,bo chodzi przede wszystkim o krzywdę psychiczną. Demi mówi, że jeżeli wybaczymy komuś kogo w naszym życiu nienawidzimy i kto budzi w nas odrazę, to poczujemy się lepiej i zostawimy niepotrzebną przeszłość za nami.
Gwiazda mówi, że najważniejsze jest żyć teraźniejszością. Nie rozpamiętywać tego co było kiedyś, bo czasu nie cofniemy i nie zmienimy tego co się wydarzyło. Nie myśleć o przyszłości, bo nie wiemy co nas czeka i jak potoczy się nasze życie. Mamy żyć tu i teraz, myśleć o tym co mamy w danym momencie. Kochać, śmiać się, zawierać nowe przyjaźnie, poznawać świat i żyć pełnią życia, bo nie wiemy kiedy umrzemy a może stać się to w każdej chwili. 
Kolejnym głównym tematem, który chce nam przekazać autorka jest sprawa akceptacji samej siebie. Każdy człowiek jest wyjątkowy, inny i niepowtarzalny. Każdy wnosi coś do naszego życia i czegoś nas uczy. Żeby być szczęśliwym człowiekiem i żyć pełnią tego co posiadamy musimy po pierwsze akceptować siebie. Jeżeli nie lubisz w sobie jakiejś części ciała, to stań przed lustrem i powiedz do siebie, że ktoś inny na świecie tej części ciała może nie mieć. Ty ją masz! Pokochaj siebie taką jaka jesteś, bo jesteś wyjątkowa i pojawią się w Twoim życiu tacy ludzie, którzy będą Cię kochać za to jaka jesteś. Nie wolno się dołować i mówić, że jesteśmy za przeproszeniem DO DUPY! Nikt nie jest beznadziejny i każdy ma na tej Ziemi jakąś swoją misję do wykonania. I pamiętajcie, że to jak przeżyjecie swoje życie zależy w 100% od tego jak będziecie traktować innych i samych siebie!!

,,Nie ma potrzeby martwić się o jutro, skoro dostaliśmy dzisiaj.''

Podsumowanie!!
Na koniec chcę Wam wszystkim polecić tą książkę bardzo serdecznie. Jest ona głównie skierowana do dziewczyn, ale myślę, że chłopaki też spokojnie mogę przeczytać coś tak ogromnie motywującego ;)
Ja będę zawsze miło wspominać czas spędzony z tą lekturą, a oceniając książkę daje jej 9 punktów. W mojej opinii zasługuje ona na taką a nie inną ocenę. 
A Wy czytaliście już może książkę Demi Lovato? Piszcie w komentarzach jak Wam się podobała. ;) 
I PAMIĘTAJCIE BĄDŹCIE SWOJĄ SIŁĄ! <3 
Pozdrawiam serdecznie ;**   
OCENA KOŃCOWA:
9/10

10 komentarzy:

 1. Wiele słyszałam o tej książce i też wiele razy ją widziałam w sklepach. Jakoś nie ciągnie mnie do jej przeczytania, wydaje mi się, że mi się nie spodoba, ale możekiedyś nadaży się okazja do przeczytania, bo sama raczej jej zakupie :3

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie czytałam jej jeszcze, ale mam na nią ochotę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem w trakcie lektury i bardzo mi się podoba, jednak nie jestem w stanie przeczytać jej szybko, czytam raczej regułą dzień na dzień :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hmm..nad książką się zastanawiam jeszcze ;) Ale myślę, że się na nią skusze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałam sprezentować tę książkę przyjaciółce, która nie czyta w ogóle. Zastanawiałam się całkiem długo, ale ostatecznie zdecydowałam się na zupełnie co innego. Teraz wiem, że to byłby doskonały wybór! Jeśli kiedyś wpadnie w moje łapki z chęcią się z nią zapoznam :)

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 7. Chcę poznać tę książkę, a bardziej poczuć energię, jaką daje Demi :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie czytałam jeszcze tej książki, ale jak nadarzy się okazja to chętnie po nią sięgnę :-)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wstyd się przyznać, ale myślałem, że to jakaś badziewna książka, bo Demi Lovato kojarzy mi się raczej z niczym dobrym. Przydała by mi się taka porządna dawka pozytywnej energii, więc coś czuję, że książka już niedługo będzie w moich rękach ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Mam ją i naprawdę jest świetna! Motywuje do działania i zawiera mnóstwo pozytywnej energii :) Często do niej zerkam, gdy tylko mam gorszy dzień :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger