×

ENGLISH MATTERS NR 62 + WYDANIE SPECJALNE- STYCZEŃ/LUTY 2017 -

Wspaniały początek roku z English Matters :D Tym razem w skrzynce czekały na mnie dwa egzemplarze i choć oba są ciekawe, to zdecydowanie dodatek stał się moim faworytem. 


W tym numerze m.in.:

Wspólny budżet w związku, plusy i minusy wspólnego gospodarowania finansami, to share or not to share?


Patrice Bart-Williams i artykuł poświęcony jego osobie. Osobiście nie znałam tego artysty, aż do dziś.

My passion for languages - wywiad z Susanną Zaraysky, która przedstawia jej własne sposoby nauki języków obcych.

Jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów Londynu. Niezwykłe fakty, garść historii i dwie nazwy na jedną budowlę. Czy Big Ben zawsze był Big Benem?
ENGLISH MATTERS NR 20/2017 - FOCUS ON SPEAKING 
Czyli wydanie specjalne o mówieniu w języku angielskim.


Z pewnością większość osób uczących się języka angielskiego ma ten sam problem. Przed wypowiedzeniem zdania formułuje je sobie w myślach i dosłownie tłumaczy każdy wyraz. Myślenie po polsku tworząc zdanie w języku angielskim jest błędem. Te i inne błędy Polaków zostały przedstawione w artykule UnPolish your English.

Bariery w mówieniu porusza Breaking the Barriers. Odpowiednia wymowa, zrozumienie zasad gramatycznych i inne haczyki w języku angielskim mogą przysporzyć nas o ból głowy. Ale where there's a will, there's a way (dla chcącego, nic trudnego)!

W dodatku znajdziemy również artykuł o poznawaniu nowych ludzi, przełamywaniu lodów (Breaking the Ice), co często wprawia nas w zakłopotanie, stresuje nas etc.


Wart uwagi jest także Learner's Calendar, w którym 'dostajemy' 30 wyrażeń na każdy dzień miesiąca, używanych przez Brytyjczyków i Amerykanów, których obcokrajowcy mogą nie znać. Dodatkowo pod każdym wyrażeniem jest wyjaśnienie i przykład zastosowania. A na samym końcu artykułu znajduje się quiz, w którym możemy sprawdzić, czy zapamiętaliśmy wyrażenia i umiemy je adekwatnie zastosować. 


Za egzemplarz serdecznie dziękuję Wydawnictwu Colorful Media.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger