×

"Zapach ciemności" - C.J. RobertsNajpierw doświadczyliśmy DOTYKu ciemności, teraz przyszedł czas abyśmy zmierzyli się z ZAPACHem ciemności.

Czy jego woń okaże się równie brutalna co tknięcie?


Nazywam się Kotek, a mojego pana nie ma. Co może być bardziej ważnego?

Olivia budzi się przywiązana do szpitalnego łóżka. Gdzie się znajduje? Otacza ją para ludzi: ona - doktor Janice Sloan i on - agent Reed pracujący dla FBI. Oboje chcą wyciągnąć od niej informacje odnośnie wydarzeń z ostatnich czterech miesięcy jej koszmarnego życia. Przed dziewczyną postawiono poważne zarzuty i tylko wzajemna współpraca może ją z nich oczyścić. Jednak zmieszana Olivia nie chce zawierać słowa. Co mogłaby im powiedzieć? Wydaje się, że jeśli zacznie mówić, nigdy nie będzie mogła się od tego wszystkiego uwolnić. Zegar tyka. Serce krwawi. Z nienawiści czy miłości? Pustka i tęsknota. Jego głosy. Jego krew. Caleb. Fala wspomnień.

Czy Olivia wykrzyczy światu to czego doświadczyła ostatnimi miesiącami, czy zostanie własną zakładniczką swojego losu?

Czy można kochać kogoś kto uczynił z Ciebie dziwkę?

Seria The Dark Duet odciśnie piętno na Twojej psychice...

Chcą wiedzieć co się stało, ale oni nigdy, przenigdy tego nie zrozumieją. Nie mogę im powiedzieć. Ból jest mój i tylko mój.

Ci, którzy odważyli się sięgnąć po Dotyk ciemności niecierpliwie wyczekiwali dalszych losów Livvie i Caleba. Ci, którzy nadal zwlekają powinni czym prędzej zmienić decyzje jednocześnie pamiętając, że istnieją niewykluczane skutki uboczne, takie jak: arytmia serca, dreszcze, podwyższone ciśnienie, stres, a w najgorszym wypadku bibliofobia.

A przede wszystkim nauczyłam się jednej rzeczy, której nauczyć powinien się każdy, kto chce przetrwać na tym świecie: jedyną osobą, na której naprawdę możesz polegać, jesteś ty sam.

Zapach ciemności to jedna z niewielu tak kontrowersyjnych książek zawierających tematy, które ściskają serce z nadmiaru okrucieństwa, brutalności i przemocy. Handel ludźmi i narkotykami, niewolnictwo, znęcanie się, sprzedawanie kobiet, molestowanie... Autorka C.J. Roberts odkrywa przed nami wszystkie brudne i jakże ciemne zakamarki tego świata.

Druga część zawiera rozdziały, w których Olivia wypełnia lukę między zakończeniem pierwszej, a początkiem drugiej części, opowiadając o swoich przeżyciach. W międzyczasie zakradniemy się także do umysłu Caleba - jego samotności, co stało się, że jest  tym kim jest, a także jego skomplikowanego uczucia do głównej bohaterki. Dodatkowo akcję dopełnia garstka słów o agencie Reedzie, który również ma za sobą niespokojną przeszłość. Bohaterowie, których poznaliśmy na początku, przeszli niesamowitą metamorfozę. Ich psychika ubolewa, zatarły się granice normalności, a w zamian za to pojawiło się chorobliwe postrzeganie pewnych spraw. Dwoje ludzi, których los nie oszczędził od bólu i cierpienia mieszanego z przyjemnością.

Odważny język i styl autorki, mocne sceny erotyczne są idealnym odzwierciedleniem całej historii.

Zapach ciemności wydany jest w takim samym klimacie jak pierwsza część. Ciemna kolorystyka w stu procentach podtrzymuje mroczność powieści, jednocześnie dodając jej przy tym tajemniczości. Jednakże okładka drugiego tomu nie zachwyca mnie tak bardzo, jak jego poprzedniczka.


(...)Nie bądź głupia! Walcz tylko wtedy, gdy masz szansę wygrać, i poddaj się, gdy jesteś na z góry przegranej pozycji. Właśnie tak możesz przetrwać.


Zapach ciemności to trochę taki manipulant - potrafi wywołać w czytelniku obrzydzenie, niechęć do głównego bohatera, jednocześnie współczując głównej bohaterce. Z czasem coś ulega zmianie i my - czytelnicy - odczuwamy żal, zaczynamy go lubić i co gorsza, jesteśmy skłonni mu wybaczyć. A potem znowu znajdujemy się na rozstaju dróg zmieszani ową sytuacją i już sami nie wiemy, co jest, a co powinno być właściwą emocją. 

Seria The Dark Duet karuzelą uczuć. Pytanie jest tylko jedno: Czy jesteś gotowy do niej wsiąść?

Moja ocena:

8 / 10

Za egzemplarz do recenzji dziękuję serdecznie Księgarni Internetowej Bookmaster.pl


POLECAMY

METRYCZKA:
Autor: C.J.Roberts
Tytuł oryginału: Seduced in the Dark
Tłumaczenie: Agnieszka Brodzik
Seria: The Dark Duet. Tom 2.
Rok wydania: 2015
Liczba stron: 536
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cena: 39,90 zł

1 komentarz:

  1. Czytałam wszystkie książki tej serii, ale wypowiem się na temat dwóch pierwszych, bo trzeci kompletnie odbiega od reszty. I dotyk i zapach powalił mnie po prostu na kolana. Jak dla mnie idealna powieść erotyczno-sensacyjna z wątkiem psychologicznym. Od pierwszych stron polubiłam Celeba. Livvy tez nie była zbyt irytująca, tak więc czytało się to całkiem dobrze. Ogólnie to czekam na inne powieści autorki, jeśli będą w podobnym klimacie (mówię o mroku i tajemniczości, niekoniecznie o erotyxmie) i na podobnym poziomie, to kupuję je od razu.
    www.kate-with-books.blogspot.com

    OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger