×

ZAPOWIEDZI #WRZESIEŃ


31 dni za nami. Żegnamy sierpień, a witamy nowy miesiąc. Dla uczniów może on nie być na tyle radosny, bo znów rozpoczęła się nauka. I w tym momencie powiemy: Jak dobrze, że są książki!! :D 

Wrzesień to kolejna porcja nowości, następna szansa na znalezienie miesięcznej perełki, a może nawet więcej niż jednej? Mamy nadzieję, że wasze portfele są wypełnione po brzegi, bo jest na co polować! :D

Pssst, szepniemy tylko, że "Plaga samobójców. Program cz.1" powinna być zakupiona jako pierwsza! :3

Zatem... Na co warto zwrócić uwagę we wrześniu? 
Tytuł: Byłam tu
Autor: Gayle Forman
Premiera: 1 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Bukowy Las

Najnowsza powieść autorki bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz.

Ta przejmująca do głębi powieść jest historią Cody Reynolds, zmagającej się z samobójstwem najlepszej przyjaciółki. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie: "czemu Meg odebrała sobie życie?" rzuci Cody w wir podróży tropem przyjaciółki, która z zapyziałego miasteczka wyjechała na prestiżowe studia, ale też do granic samopoznania i na spotkanie z wielkim niebezpieczeństwem. Bohaterka będzie zmuszona zakwestionować wszystko, co dotąd uważała za pewnik. Nie tylko swoją relację z wspaniałą, charyzmatyczną Meg – ale i znaczenie takich pojęć, jak życie, miłość, śmierć i przebaczenie.

Tytuł: Ten jeden rok
Autor: Gayle Forman
Premiera: 9 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Kolejna książka bestsellerowej autorki "Zostań, jeśli kochasz" i "Wróć, jeśli pamiętasz".

Willem stracił kontrolę nad swoim życiem. Boleśnie zraniony śmiercią ojca obawia się kolejnej miłości i kolejnej (być może) straty. Nie potrafi jednak zapomnieć dnia spędzonego w Paryżu z pewną niezwykłą dziewczyną. Czuje, że musi ją odnaleźć, chociaż nie zna nawet jej prawdziwego imienia. Mimo to będzie próbował. W najbliższym roku czeka go kilka ważnych decyzji. Czy zaryzykuje? Czy otrzyma dar od losu i spotka ponownie Allyson?

"Ten jeden rok" to kontynuacja książki "Ten jeden dzień". Romantyczna i wciągająca opowieść o miłości, podróży i zbiegach okoliczności, które zmieniają całe życie.

Large_ja-nie-jestem


Tytuł: Ja nie jestem Miriam.

Autor: Majgull Axelsson
Premiera: 9 wrzesień 2015
Wydawnictwo: W.A.B

Nieznane oblicze najbliższej osoby.

Kiedy członkowie rodziny zbierają się przy łóżku Miriam, żeby uczcić jej osiemdziesiąte piąte urodziny, odnoszą wrażenie, że jubilatka zapadła na demencję. Bo dlaczego mówi, że nazywa się inaczej, niż się nazywa? O jej przeszłości świadczy przecież numer wytatuowany na lewym przedramieniu. Ale prawda jest inna. Najwyższy czas, żeby ją poznała wnuczka Camilla. Prawdę o Auschwitz i Ravensbrück. O ludziach najbardziej pogardzanych. O Anuszy i Didim. I o tym, jak mieszkańcy spokojnego Jönköpingu dziesięć lat po nocy kryształowej wyszli na ulice, żeby przepędzić z miasta przybłędów.
Tytuł: Trudny mężczyzna
Autor: Anna Bednarska
Premiera: 9 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Akurat

Olga pracuje w portalu "Magia życia", gdzie analizuje cudze sny, udziela porad z zakresu savoir-vivre'u i w razie potrzeby robi przysługę koleżance, pisząc dla niej wymarzony horoskop. Przyjaźni się z Rafałem, Majką i Elizą. To przyjaźń, w której więcej rzeczy robi się razem niż osobno. Żyje w związku z Adamem - odnoszącym coraz większe sukcesy pisarzem. To związek, w którym więcej rzeczy robi się osobno niż razem. 

Można by pomyśleć, że życie Olgi otacza różowa bańka, gdyby nie pewien problem: nie ze wszystkiego Olga może się zwierzyć. Na przykład z tego, że ciągle odkłada na później przeczytanie powieści Adama. Być dziewczyną pisarza i nie czytać jego książek, to coś więcej niż niezręczność. Jest i inny problem: nie ze wszystkiego Olga zdaje sobie sprawę. Na przykład z tego, że Adam nie jest jedynym trudnym mężczyzną w jej życiu.           

 Doskonale napisana, zabawna, piekielnie przenikliwa powieść o młodych ludziach z wielkiego miasta, którym pozornie żyje się lekko, łatwo i przyjemnie. Impreza goni imprezę, sukces jest na wyciągnięcie ręki, gorące uczucia rozkwitają i więdną, ale kiedy kończy się dzień, pojawia się pytanie: czy to aby na pewno wszystko, czego można oczekiwać od życia?


Tytuł: Tease
Autor: Amanda Maciel
Premiera: 9 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Muza

Książka inspirowana prawdziwymi zdarzeniami, którą trzeba przeczytać, i o której należy rozmawiać

Powieść, która porusza aktualny problem przemocy psychicznej w szkole

Sara i troje innych uczniów liceum zostało oskarżonych o psychiczne znęcanie się nad swoją koleżanką, które w konsekwencji pchnęło ją do popełnienia samobójstwa. Sara jest napiętnowana i uznana za winną przez swoich kolegów, miejscową społeczność i media. 

W wakacje poprzedzające klasę maturalną, między spotkaniami z prawnikami i sądową psychoterapeutką, Sara musi się zastanowić nad wydarzeniami, które doprowadziły do tej tragedii. Jaką rolę w niej odegrała? Czy znajdzie sposób, aby pójść dalej mimo poczucia, że jej życie się skończyło?  
Tytuł: Wstyd. Zatraceni 3.

Autor: Rachel Van Dyken
Premiera: 10 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Feeria Young

Lisa stara się grać wesołą, bezproblemową studentkę z college’u, za jaką ją wszyscy uważają. Ale mroczna przeszłość nie pozwala o sobie zapomnieć. Przepełniają ją lęk, wstyd i przeświadczenie, że jest zła i niewarta miłości.
Tristan jest profesorem psychologii. Jest wyjątkowo poważny i zasadniczy, ceni dyscyplinę, a przy tym kryje wiele tajemnic.

Między nimi jest mnóstwo ciemności… i to ona ich do siebie przyciąga. Łączy ich więcej, niż mogliby przypuszczać…

Ostatni, najmroczniejszy tom trylogii Zatraceni.
Tom, w którym wiele dziewczyn po trudnych przeżyciach odnajdzie siebie.Chłopiec-duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia
Tytuł: Chłopiec duch. Prawdziwa opowieść o cudownym powrocie do życia.
Autor: Martin Pistorius, Megan Lloyd Davies
Premiera: 14 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Znak

Wszyscy myśleli, że Martin, który jako dziecko zapadł na dziwną chorobę, jest tylko pustą skorupą – ciałem sztucznie podtrzymywanym przy życiu.
Nawet jego własna matka życzyła mu, aby wreszcie umarł.
Tymczasem w pełni świadomy Martin przez 12 lat tkwił w sparaliżowanym ciele, które nie pozwalało mu na kontakt ze światem.
Mimo tego, że znalazł się w najstraszniejszej i pozbawionej wyjścia pułapce,
NIE STRACIŁ WIARY I NADZIEI.
Nieprawdopodobna siła umysłu pozwoliła mu przetrwać.
JEGO HISTORIA PORUSZYŁA CAŁY ŚWIAT i pojawiła się we wszystkich serwisach informacyjnych.
Teraz jego BESTSELLEROWE WSPOMNIENIA trafiają wreszcie do rąk polskich czytelników.


Tytuł: Umrzeć po raz drugi.
Autor: Tess Gerritsen
Premiera: 23 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Albatros

Gdy detektyw bostońskiego wydziału zabójstw Jane Rizzoli i Maura Isles, lekarz sądowa, zostają wezwane na miejsce zbrodni, odkrywają morderstwo godne okrutnej bestii, o czym świadczą nie tylko ślady pazurów na ciele ofiary.

Tylko najbardziej wyrafinowany zbrodniarz mógłby pozostawić ciało doświadczonego  myśliwego i wykwalifikowanego preparatora zwierzęcych zwłok, oprawione tak, jak trofea zdobiące ściany jego domu.

Czyżby Gott nieświadomie obudził drapieżnika bardziej niebezpiecznego niż te, na które kiedykolwiek polował?
Maura obawia się, że nie jest to pierwsza zbrodnia tego sprawcy, i na pewno nie ostatnia. Ostatnie zabójstwo wydaje się łączyć z serią niewyjaśnionych śmierci na obszarach dzikiej przyrody w całym kraju, a trop prowadzi poszukiwania do odległego zakątka Afryki.
Sześć lat temu, grupa turystów na safari padła ofiarą zabójcy, który okazał się być jednym z nich. Uwięzieni w buszu rozpaczliwie liczyli na nadejście pomocy, zanim rozszarpią ich dzikie zwierzęta bądź zwyciężą ukryte w nich zwierzęce instynkty. Teraz morderca wybrał Boston na miejsce swoich łowów. Rizzoli i Maura muszą wywabić go z cienia i schwytać.
Detektyw Jane Rizzoli i patolog Maura Isles powracają — i zrobią wszystko by odnaleźć zabójcę. Najnowszy thriller z bestsellerowej serii Rizzoli & Isles.RECENZJĘ PRZEDPREMIEROWĄ możecie przeczytać tutaj ---> KLIK 


Tytuł: Plaga samobójców. Program część 1.
Autor: Suzanne Young
Premiera: 23 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Feeria Young

Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień.

Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program.
Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle.
Tytuł: Ślad na lustrze.

Autor: Janis Heaphy Durham
Premiera: 24 wrzesień 2015
Wydawnictwo: LiterackiePrawdziwa opowieść o miłości, tęsknocie i życiu po śmierci.

Niewiarygodnie wiarygodna opowieść o życiu po życiu. Zapis osobistej podróży oraz uniwersalna próba rozdzielenia wiedzy i odczuć. Albo po prostu historia o wielkiej miłości. Dla racjonalistów i romantyków; uduchowionych oraz agnostyków; miłośników literatury non-fiction i historii, których nie można udowodnić; wszystkich, którzy za kimś tęsknią lub boją się kogoś stracić. Wreszcie – dla każdego, komu kiedyś, choć przez krótką chwilę, wydawało się, że doświadczył czegoś, czego nie potrafi wyjaśnić…

Max Besler, mąż Janis Heaphy Durham, miał zaledwie pięćdziesiąt sześć lat, gdy zmarł na raka. Nim odszedł, obiecał żonie, że nie zostawi jej samej, a ich miłość przetrwa. Wkrótce po jego śmierci kobieta zaczęła dostrzegać zjawiska, jakich nigdy wcześniej nie doświadczyła: migoczące światło, drzwi, które same się otwierają, zegar zatrzymujący się dokładnie na godzinie, w której zmarł jej mąż. Jednak to, co bezpowrotnie zmieniło życie Janis, nadeszło dokładnie rok po stracie ukochanego. W pierwszą rocznicę śmierci Maxa na łazienkowym lustrze kobieta dostrzegła niezwykły odcisk dłoni: biały, niczym rentgenowskie zdjęcie, ukazujący zarys kości. Podobnych znaków było więcej…
Tytuł: Wyznania randkowiczki
Autor: Rosy Edwards
Premiera: 28 wrzesień 2015
Wydawnictwo: Zysk i S-ka


„Bridget Jones z szerokopasmowym internetem”

Irish Independent


Rosy Edwards jest typową dwudziestokilkulatką. Pracuje dużo, zarabia znacznie mniej, niż by chciała. Oszczędza na jedzeniu, ale wydaje fortunę na kosmetyki. Jest nastawiona na karierę, jedynie nie wie w jakiej branży mogłaby ją zrobić. Uwielbia swoje życie w pojedynkę, ale część jej marzy o wielkiej miłości.


Po kilku nieudanych randkach ze znajomymi znajomych (czytaj: byciu zmuszonym do umówienia się z najniższym/najgłupszym/najdziwniejszym znajomym), decyduje się założyć konto na Tinderze, aplikacji która zrewolucjonizowała świat wirtualnych randek. Nauczyło ją to kilku  niepisanych zasad:  zawsze odrzucaj faceta z czarno-białym zdjęciem profilowym (rudy lub brzydki); noszącego kapelusz (łysy); nie stojącego obok czegoś skalowalnego (170 cm i niżej).

Wyznania randkowiczki to szczery i dowcipny głos pokolenia dzisiejszych dwudziestokilkulatków.


Zaczytanego miesiąca życzy,
Załoga Books&Culture!

11 komentarzy:

 1. Bardzo chętnie przeczytam "Chłopiec duch" i "Plaga samobójców". "Ślad na lustrze" też brzmi ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Plaga samobójców" powinna Ci się spodobać w 99% :D Również jestem ciekawa pozostałych książek. Miejmy nadzieję, że nie będziemy rozczarowane. :)

   Usuń
 2. Z tego zestawienia najbardziej interesuje mnie "Plaga Samobójców", jak zresztą pisałam pod recenzją :D

  LeonZabookowiec.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pamiętam! :D W takim razie pora zacząć odliczać do premiery :)

   Usuń
 3. Tyle wspaniałych tytułów, że chwilę mi zajęło zastanowienie się, co najbardziej mnie interesuje. W pierwszej kolejności książki Gayle Forman, a szczególnie "Ten jeden rok", zaraz potem "Chłopiec duch" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Również czekam niecierpliwie na książkę "Ten jeden rok". Miejmy nadzieję, że będzie równie dobra jak "Ten jeden dzień". :D

   Usuń
 4. ,,Plaga samobójców. Program część 1." wydaję się być ciekawa. Czekam na premierę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już dzisiaj mogę powiedzieć, że warto ją mieć na uwadze. :)

   Usuń
 5. Ojej mało nam się pokryło :( ja jutro wstawiam swoje TopTen. Zapomniałam wstawić "Tease" muszę zrobić bonus :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Niepokojąco dużo ostatnio Gayle Forman. Na półce mam "Zostań, jeśli kochasz", którego jeszcze nie raczyłem przeczytać.... Jakoś nie mogę się do tego przełamać :D

  OdpowiedzUsuń
 7. Zbankrutuję... normalnie zbankrutuję :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger