×

ZAPOWIEDŹ: PLAGA SAMOBÓJCÓW - Suzanne YoungKOCHANI, JUŻ ZA NIESPEŁNA MIESIĄC, DZIĘKI WYDAWNICTWU FEERIA YOUNG UKAŻE SIĘ MROCZNA, DYSTOPIJNA POWIEŚĆ Z ROMANSEM W TLE. PRZED WAMI PROGRAM. PLAGA SAMOBÓJCÓW !


ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ZAPOWIEDZIĄ. NA PODSYCENIE WASZEGO APETYTU NA TĘ POZYCJĘ PREZENTUJEMY FRAGMENTY KSIĄŻKI.


Masowe samobójstwa wśród nastolatków zaczęły się nagle, niespełna cztery lata temu,i wkrótce uznano je za epidemię. W tamtym czasie jeden nastolatek na trzech odbierał sobie życie. Jasne, samo zjawisko istniało już wcześniej, ale w pewnym momencie, z dnia na dzień, moi rówieśnicy niemal zespołowo zaczęli skakać z okien albo podcinać sobie żyły. W większości przypadków nie dało się ustalić żadnej sensownej przyczyny stojącej za tymi aktami. Jakby tego było mało, wskaźnik samobójstw wśród dorosłych się nie zmienił.


Tytuł: Plaga samobójców 
Seria: Program. Część I 
Autor: Suzanne Young 
Wydawnictwo: Feeria Young 
PREMIERA: 23.09.2015


Nastolatki masowo popełniają samobójstwa. W niektórych szkołach władze wprowadzają więc pilotażowy program przeciwdziałania tej epidemii. Wszelkie objawy depresji są skrupulatnie notowane, a ci, którzy się załamują, są poddawani leczeniu w odizolowanych klinikach. Leczenie wydaje się skuteczne, ale każdy, kto brał udział w programie, wraca do zwykłego życia kompletnie pozbawiony wspomnień. Rodzice Sloane stracili już jedno dziecko i są gotowi na wszystko, by tylko ją uratować. Dziewczyna tłumi więc swoje prawdziwe uczucia. Jedyną osobą, przy której czuje się swobodnie, jest James, jej chłopak. Obiecał jej, że ich dwojgu nic się nie stanie, a Sloane jest pewna, że ich miłość przetrwa wszystko. Lecz z tygodnia na tydzień oboje stają się coraz słabsi. Coraz trudniej im zachowywać twarz, bo dopada ich depresja. A później Program. Mroczna, dystopijna powieść z romansem w tle. 


PRZEDSPRZEDAŻ: Empik.com

Czy w ciągu ostatniego dnia czułaś się samotna albo przytłoczona?  Spoglądałam na białą kartkę, taką samą jak każdego ranka. Miałam wielką ochotę zgnieść ją w kulkę, rzucić w kogoś i nawrzeszczeć na uczniów, zmusić ich, by jakoś zareagowali na to, co przed chwilą spotkało Kendrę. Zamiast tego wzięłam tylko głęboki oddech i zaznaczyłam odpowiedź w formularzu.  NIE.  Było to kłamstwo. Wszyscy czuliśmy się samotni i przytłoczeni. Czasami zapominałam, że w ogóle można doświadczać innych uczuć. Wiedziałam jednak, co trzeba robić i czym grozi podanie nieprawidłowej odpowiedzi. Skupiłam się na następnym pytaniu. Zaznaczyłam odpowiedzi pod kolejnymi punktami, aż wreszcie doszłam do ostatniego. Zawahałam się przy nim, zdarzało mi się to codziennie.  Czy ktoś ci bliski popełnił kiedyś samobójstwo?  TAK.  Przyznawanie się do tego dzień za dniem było ponad moje siły, jednak w tym jednym przypadku musiałam udzielić odpowiedzi zgodnie z prawdą, ponieważ oni i tak wiedzieli, co się stało.  


Jesteście ciekawi ? Osobiście uważam, że "Plaga samobójców. Program" to jedna ze zbliżających się premier książkowych, którą warto mieć na oku we wrześniu. Będzie intrygująco, mroczno i emocjonalnie! Czego chcieć więcej ? :)

Zaczytanego dnia,
Załoga B&C! 

6 komentarzy:

 1. Widziałam już informacje o tej książce na innym blogu. Bardzo mnie intryguje. :D Mimo wszystko tak w ciemno nie chcę kupować, więc poczekam na pierwsze recenzje. :>

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawie się zapowiada :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazwyczaj sięgam po inne książki, ale ta mnie zainteresowała :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ostatnio dystopie wręcz pochłaniam, zatem z powyższą książką też będę chciała się zaznajomić ;) Koniecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja już od dawna wyczekuję tej książki i nie mogę się wprost doczekać premiery :)
  Myślę, że będzie ona niezwykła :D

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger