×

ZAPOWIEDZI SIERPIEŃ 2015

Tytuł: Jak być szczęśliwym (albo chociaż mniej smutnym)
Autor: Lee Crutchley
Premiera: 12 sierpień 2015
Wydawnictwo: Otwarte 

Ćwiczenia ze szczęścia – dla każdego, kto bywa smutny albo ma po prostu zły dzień


Ta książka nie dostarcza gotowych rozwiązań. Nie daje prostego przepisu na nieustanne szczęście i spełnienie. Nie zawiera banalnych złotych myśli.


Ta książka nie osądza – ta książka rozumie.


Jest jak przyjaciel, który będzie przy Tobie w chwilach smutku. Przed którym nie musisz niczego udawać. Który nie moralizuje i nie ocenia. Który wskaże inną perspektywę i nieraz wywoła uśmiech na Twojej twarzy.


Ta książka pozwoli Ci się wygadać i… pisać, bazgrać oraz rysować.


Sprawdzi się w chwilach chandry, gdy jesteś w dołku albo gdy chciałbyś być mniej smutny :)Tytuł: Oddam Ci słońce
Autor: Jandy Nelson
Premiera:  12 sierpień 2015
Wydawnictwo: Otwarte

JUDE
Czasem nawet najpiękniejszy świat, w którym wschody słońca trwają cały czas, nie może wynagrodzić doznanych krzywd.
Pełna energii buntowniczka zabiegająca o uwagę matki. Samotna i skrycie romantyczna. Podjęła wiele złych decyzji, których skutki musi ponieść.
Kiedyś brat bliźniak był jej najlepszym przyjacielem...

NOAH

Czasem pragniesz czegoś tak bardzo, że jesteś gotów oddać za to cały świat. Nawet słońce.
Noah jest nieśmiały i delikatny. Skonfliktowany z ojcem, silnie związany z matką. Zakochany w sztuce. Marzy o tym, żeby zostać artystą. Jednak staje się kimś, kim nigdy nie chciał być. 
Kiedyś on i Jude, jego siostra bliźniaczka, byli nierozłączni…Tytuł: Źródło. Wiedźmy z Savannah 2
Autor: J.D.Horn
Premiera: 12 sierpień 2015
Wydawnictwo: Feeria Young

Pod południowym splendorem Savannah, pełnego dostojnych, starych drzew i historycznych budynków, biegną mroczne, magiczne korzenie miasta. Członkowie miejscowych klanów wiedźm za wszelką cenę starają się ochronić miasto przed niszczycielskimi siłami. Wiedzie w tym prym rodzina Taylorów – najpotężniejszych wiedźm Południa. Teraz kotwiczącą tego klanu jest Mercy, która jeszcze niedawno sądziła, że nie ma żadnych magicznych mocy. Teraz za wszelką cenę stara się je opanować, ale nie jest to łatwe – jest w ciąży, a do tego wciąż próbuje dojść do siebie po zdradzie, której doznała od swojej siostry bliźniaczki, najbliższej jej osoby. Gdy w mieście pojawia się jej matka, od dawna uważana za zmarłą, Mercy zaczyna się zastanawiać, ile jeszcze nierozszyfrowanych tajemnic ukrywa jej rodzina, i czy komukolwiek w niej jeszcze można ufać. Za wszelką cenę musi odkryć prawdę na temat swoich krewnych – zanim ta jej nie zniszczy.


2. tom serii Wiedźmy z Savannah, pełnej magii, rodzinnych sekretów i czaru amerykańskiego Południa.Tytuł: Wybrana o zmroku
Autor: C.C. Hunter
Premiera: 27 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Feeria Young

W Wodospadach Cienia Kylie odkryła świat o wiele dziwniejszy, niż kiedykolwiek mogłaby się spodziewać. Czy kiedykolwiek wyobrażała sobie, że jej najlepszymi przyjaciółkami będą wampirzyca i czarownica? Czy myślała, że będzie uciekać przed wrogiem i mierzyć się z własnym dziedzictwem i mocą? Czy kiedykolwiek śniła o dokonywaniu wyboru między wilkołakiem, który złamał jej serce, ale za wszelką cenę chce ją odzyskać, a półelfem, który był przy niej, ale wycofał się, zanim los dał im szansę?


Kylie musiała opuścić Wodospady Cienia ze swoją rodziną. Gdy jej trop wpada najpotężniejszy wróg, dziewczyna widzi przed sobą tylko jedną możliwość: musi przejść przemianę i w pełni zawładnąć swoją mocą. Tylko to pozwoli jej powstrzymać Maria. Jej podróż ku własnej tożsamości nie zakończy się jednak, dopóki jej serce nie dokona ostatecznego wyboru. Wszystko zmierza ku tej decydującej chwili, gdy Kylie ostatecznie przypieczętuje swój los i na zawsze odda komuś serce.


Ostatni tom serii Wodospady Cienia.


Już wkrótce nowa seria – Wodospady Cienia po zmroku!Tytuł: After. Bez siebie nie przetrwamy.
Autor: Anna Todd
Premiera: 17 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Znak

Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób, ale po każdej z nich uczucie między nimi było coraz mocniejsze.


Wszystko się zmienia, gdy Hardin odkrywa coraz bardziej mroczną przeszłość swojej rodziny. To dla niego cios nie do zniesienia. W rozpaczy posuwa się do czegoś, czego Tessa nie jest w stanie mu wybaczyć. Dziewczyna zaczyna rozumieć, że chociaż kocha Hardina ponad wszystko, nie może z nim zostać.

Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości? Czy Hardin będzie chciał zawalczyć o związek z Tessą, a przede wszystkim – o samego siebie?

Tytuł: 450 stron
Autor: Patrycja Gryciuk
Premiera: 12 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Czwarta Strona

Ktoś musi zginąć, żeby o tej książce zrobiło się głośno…


W świecie w którym wszystko jest na sprzedaż, skrajne i drastyczne posunięcia marketingowe nie dziwią już nikogo. Ale czy ktokolwiek zdecydowałby się na zabójstwo, aby wypromować nową książkę?

Wiktoria Moreau to królowa kryminału, która w przeddzień wyczekiwanej przez miliony czytelników premiery najnowszej książki, zostaje posądzona o zniesławienie. Zamiast cieszyć się ze spotkań z wielbicielami, uczestniczy w procesie sądowym i policyjnym śledztwie w sprawie serii morderstw popełnianych według fabuły powieści jednego z jej największych konkurentów.

Nieznane i fascynujące kobiece oblicze polskiego kryminału!
Tytuł: Złączeni
Autor: Carol Cassella
Premiera: 13 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Do szpitala w Seattle trafia niezidentyfikowana kobieta – ofiara wypadku, którego sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia. Lekarze walczą o jej życie, ale mijają dni i nie zjawia się nikt, kto pomógłby ustalić jej tożsamość. Czuwa nad nią Charlotte, lekarka, której nie daje spokoju los pacjentki i która stopniowo odkrywa, że łączy je więcej, niż przypuszczała. Postanawia zgłębić zagadkę przeszłości tajemniczej kobiety, co doprowadzi do nieuchronnego zderzenia jej życia zawodowego z osobistym, a ceną prawdy może się okazać jej szczęście. 

Co to znaczy być lekarzem z powołania? Kto ma prawo decydować o dalszym życiu lub śmierci osoby w śpiączce? Czy da się całkiem oddzielić życie prywatne od zawodowego?

Tytuł: Ekspozycja
Autor: Remigiusz Mróż
Premiera: 12 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Filia

Termin "ekspozycja" ma przynajmniej pięć znaczeń. Podobnie wieloznaczny jest każdy krok mordercy.

Pewnego ranka turyści odkrywają na Giewoncie makabryczny widok – na ramionach krzyża powieszono nagiego mężczyznę. Wszystko wskazuje na to, że zabójca nie zostawił żadnych śladów.
Sprawę prowadzi niecieszący się dobrą opinią komisarz Wiktor Forst. Zanim tamtego ranka stanął na Giewoncie, wydawało mu się, że widział w życiu wszystko. Tropy, jakie odkryje wraz z dziennikarką Olgą Szrebską, doprowadzą go do dawno zapomnianych tajemnic… Winy z przeszłości nie dadzą o sobie zapomnieć. Okrutne zbrodnie muszą zostać odkupione

Tytuł: Wyspy
Autor: Anita Graboś
Premiera: 12 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Nostalgiczna, pełna tajemnic książka do kolorowania dla marzycieli w każdym wieku.


Na Bardzo Spokojnym Oceanie znajduje się niezwykły archipelag, na którym żyją ptaki, koty i ludzie. Część wysp wyrasta z dna oceanicznego i mocno trzyma się swego miejsca, inne jednak uwielbiają żeglugę i ciągle zmieniają położenie. Mieszkańcy archipelagu są towarzyscy i często podróżują do krewnych i przyjaciół: łodzią, statkiem, kolejką linową albo balonem. Lubią też świętować – wtedy zaprzyjaźnione z nimi ptaki łączą wierzchołki wysp kolorowymi lampionami. Najchętniej jednak wyspiarze spędzają czas we własnych bibliotekach, gdzie zawsze czeka na nich gorąca herbata różana.

A z każdej z przeczytanych książek codziennie powstaje nowa wyspa-marzenie…Tytuł: Zniewoleni
Autor: Emma Chase
Premiera: 26 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Filia

Dajcie znać, jeśli już słyszałyście tę opowieść: dziewczyna spotyka playboya, zakochują się w sobie, a niesforny dotąd kawaler mocno się dla niej zmienia. To zapewne świetna historia, ale nie nasza. Nasza jest dużo bardziej kolorowa.

Poznałem Dee i od razu wiedziałem, że jest wyjątkowa.
Ona jednak pomyślała, że jestem przeciętny – byłem jak każdy inny podrywający ją facet. Zajęło mi trochę czasu, by ją przekonać, że jest inaczej. Na szczęście okazało się, że seks jest mocnym argumentem.
Pewnie już wiecie jak kończy się ta historia. Ale najlepszy nie jest jej finał. Tylko to, co do niego doprowadziło.


Tytuł: Nie mów mi co mam robić. Tom 3.
Autor: Alice Clayton
Premiera: 12 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Pascal

Viv jest programistką ale i niepoprawną romantyczką. Niespodziewany telefon z informacją o spadku – domu w Californii, zmienia jej życie. Przeprowadzka przynosi nowe znajomości -dwóch seksownych kandydatów na męża – kowboja Hanka i bibliotekarza Clarka. Każdy z nich rozpala Viv do czerwoności. Którego wybierze? Zabawna i pikantna powieść bestsellerowej autorki!

Tytuł: Stalkerzy
Autor: Paul Finch
Premiera: 12 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Albatros

Detektyw sierżant Mark „Heck” Heckenburg prowadzi śledztwo w sprawie zniknięcia 38 kobiet. Każda z nich wiodła szczęśliwe, pełne sukcesów życie, zanim zniknęła bez śladu. Trop prowadzi do sekretnego klubu, w którym możliwe jest wszystko, za co klienci chcą zapłacić. Ale gdy próbują dowiedzieć się czegoś o tak zwanym "Nice Guys Club” trafiają na mór milczenia.

Tytuł: Zwierzęta. Antystresowe kreatywne kolorowanie dla dorosłych.
Autor:  Harper Valentina
Premiera: 11 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Amber

Pierwsza w Polsce książka z kolorowymi przykładami i inspirującymi mottami przy każdej ilustracji znanej rysowniczki.


Strony perforowane – łatwe do wyrwania i podarowania.

Wprowadź odrobinę kolorowej fantazji do codzienności. Odkryj inspirujący magiczny świat zwierząt. Nie potrzebujesz zdolności artystycznych, by stworzyć swoją własną piękną kompozycję. Eksperymentuj z wyobraźnią albo kieruj się wskazówkami i kolorowymi przykładami z początku książki: jak kolorować kredkami, flamastrami czy akwarelami.Tytuł: English Matters nr 53
Premiera: Numer lipiec / sierpień 2015
Wydawnictwo: Corolful media

W numerze m.in.:

-Au Pair Abroad
-Thirty Seconds To Mars
-Cyprus: The Birthplace of Beauty
-Travel Nightmares
-Questions Master
Tytuł: Nasze forever
Autor: Jasinda Wilder
Premiera: 06 sierpnia 2015
Wydawnictwo: Amber


Tragiczny wypadek zniszczył nasze życie. Czy ja zniszczyłem naszą miłość?
Ever i Caden. Mieli być szczęśliwi na zawsze, ale wypadek przekreślił wszystko. Ever zapadła w śpiączkę. Caden się nią opiekował, a Cadenem – Eden.
Teraz Eden zniknęła i nikt nie wie dlaczego.

Eden:
Ever i Cade, przepraszam, że zniknęłam bez słowa. Nie wiem, czy potrafię wam to wytłumaczyć. Nie wiem, kiedy wrócę. Jeśli wrócę. Wiem tylko jedno: kocham cię, Ever. Jesteś moją siostrą-bliźniaczką i moją najlepszą przyjaciółką. Ten wyjazd i rozstanie z tobą to najtrudniejsza rzecz, jaką musiałam kiedykolwiek zrobić.

Cade, opiekuj się moją siostrą. Kochaj ją tak, jak na to zasługuje. Tak, jak zawsze ją kochałeś: na zawsze.
Jakie są Twoje premiery miesiąca? ;)

Zaczytanego miesiąca,
Załoga B&C! 

8 komentarzy:

 1. "Ekspozycja" R. Mroza to książka, którą muszę mieć :) Genialna okładka ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed nami jeszcze do nadrobienia "Kasacja" ale tak, okładka niesamowita. ;)

   Usuń
 2. Tyle skarbów, że nie mogę się zdecydować, choć wiadomo, że najlepiej by było mieć je wszystkie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W takich sytuacjach myślę... niech spadnie kasa z nieba zamiast deszczu :D

   Usuń
 3. "Jak być szczęśliwym" brzmi banalnie, ale...chyba mam ochotę się skusić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nie potrafię się zdecydować...będzie ciężko :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem pewna, że damy radę i wybierzemy same perełki. ;)

   Usuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger