×

Nowy magazyn dla książkoholików - FANBOOK !

FANBOOK numery: 1, 1,  2(3), 3(4)
W grudniu ubiegłego roku na rynku wydawniczym pojawił się nowy magazyn książkowy, zwany jako FANBOOK Poczytaj, to dla Ciebie.... Jest to dwumiesięcznik, którego każdy mól książkowy może mieć w śmiesznej, niskiej cenie - 1, 99 zł.

Pytanie jest jedno: Czy warto kupować ten magazyn? 

Tylko dzisiaj FANBOOK pod lupą na Just Books!
Każdy numer FANBOOKA ma typową dla siebie szatę graficzną. Okładka zewnętrzna ma bardzo przyjemny, gładki papier w dotyku. Niestety a może i stety (jak kto woli) nie wszystko co ładne z zewnątrz, zachwyca nas i wewnątrz. W środku zaś papier przypomina mi nieco Gazetę Wyborczą czy Nowiny. Czyli jak dla mnie niska jakość papieru, która mogłaby być lepsza, waha się pomiędzy -/ +
Grafika jest bardzo przejrzysta, wiele kolorowych nagłówków, z różnymi rodzajami czcionek, jak i zdjęć.

Jednak ten magazyn jest w naprawdę przystępnej cenie, nawet bardzo! Tylko 1,99 zł czyli o wiele, wiele taniej niż inne czasopisma, które kosztują przeważnie jakieś 10 zł i więcej. To jak najbardziej na +!

Czasami możemy natknąć się na drobne błędy w tekście, jednak nawet jedna literówka nie jest taka straszna dla czytelnika, chyba, że ktoś nie może strawić nawet jednej pomyłki to już inna sprawa.

W każdym FANBOOKU niestety roi się od reklam ale trzeba siebie na wzajem promować.

Co znajdziemy w poszczególnych dotychczas numerach tego magazynu?

W numerze 1 możemy znaleźć m.in. Wywiady ( występują w każdym numerze!) z Ewą Nowak, Leszkiem Szymowskim, Elżbietą Cherezińską i wiele wiele innych. Znajdziemy też tam wredny quiz literacki oraz 100 najlepszych książek 2013. 

W każdym numerze są ukazane i polecane recenzje młodych ludzi np. w nr. 1 "Igrzyska śmierci" - Suzanne Collins czy "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" - Jess Rothenberg.


W numerze 2. czytelnik, który lubi czytać książki erotyczne, znajdzie tam 30 najlepszych książek tego gatunku. Bardzo ciekawy artykuł, który przykuł moją uwagę to "Zostań słynnym pisarzem, wydaj własną książkę", czyli coś w sam raz dla tych, którzy zdecydowali, że chcą ujawnić światu swoje zapiski spod poduszki może przydać się idealnie!

Każdy numer FANBOOK'A ma wiele zabaw literackich, np. Poetycki rozsypaniec, wredny quiz literacki czy także quiz z Harrym Potterem. 

3 numer przezentuje Bestsellery w Polsce i USA, czy wywiad, który bardzo mnie zainteresował a mianowicie z autorką Suzanne Collins, znaną z Igrzysk Śmierci. Normalnie szał!

Nie lada wyzwaniem było dla mnie odnalezienie numeru 4 FANBOOKA, gdyż ciężko go dorwać w mojej okolicy. W Waszej podobnie? Możecie go spotkać w salonikach prasowych, kioskach a jeśli nie tam...  to można zamówić prenumeratę na cały rok lub kupić w wersji elektronicznej. (Wszystko tutaj na fp FANBOOK)

W numerze 4 pojawiły się Wyniki głosowania Nas- blogerów, czyli 85 książek na wakacje. Osobiście oddałam głos za fenomenalny moim skromnym zdaniem kryminał autorki Katarzyny Puzyńskiej "Motylek". Zdaje się, że ktoś również! Kto to był ? :)

Moją uwagę przykuł również wywiad z autorką Trylogii Czasu - Kerstin Gier, o której słyszałam tyle dobrego! Znajdziemy tam również wypowiedź Katarzyny Grocholi odnośnie nowych debiutantów. Słów kilka o męskiej literaturze i uwaga! Coś dla podróżników czyli, najlepsze książki o tej tematyce.

Jeżeli lubicie pisać o książkach, które wywarły na was duże wrażenie, FANBOOK zaprasza co każdy numer do podsyłania recenzji! W zamian za każdą opublikowaną recenzję dostaniecie (ponoć) książkę w prezencie.

Osobiście POLECAM kupić, jak i czytać to czasopismo pomimo drobnych wad. Papier jak to papier, można przeboleć (ja już trochę do niego przywykłam), od ceny, aż szkoda się nie skusić( każdy książkoholik co nieco zaoszczędzi!), bo w środku każdy znajdzie coś dla siebie. To dopiero całkiem nowy magazyn a jak każdy wie, każdy jakoś zaczynał. Ja sięgnę zapewne nieraz. 

Co wy o nim myślicie? Kupicie? Polecacie tak jak ja, czy raczej odradzacie znajomym ? :)

3 komentarze:

 1. Wiele słyszałam o tym magazynie i pewnie w końcu będę musiała kupić. W końcu wszyscy tak polecają! Chyba najlepszym rozwiązaniem będzie zamówienie prenumeraty, bo jak na razie nigdzie nie mogę znaleźć :/

  http://czytanie-i-ogladanie.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja mam ostatni numer u siebie i zaraz też zacznę go czytać. Papier rzeczywiście kiepskiej jakości, ale za 1.99 zdecydowanie się opłaca i nie mam wyższych wymagań:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę jeszcze znaleźc ostatniego numeru :c

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger