×

ENEMEF: Gry wojenne - WYGRAJ BILET!!ENEMEF: Gry Wojenne to wyjątkowy zestaw doskonałych filmów z wojną w roli głównej, w tym premiera autentycznej i mocnej "Karbali". Tej nocy widzowie poznają zatrważające historie, w których gra toczy się o życie, honor i wolność. ENEMEF: Gry Wojenne już 11 września w 27 kinach sieci Multikino.


Podczas wyjątkowego ENEMEF-u: Gry Wojenne nie zabraknie widowiskowych scen batalistycznych, bohaterskich postaw i akcji zapierającej dech w piersiach. Na ekranie zostaną zaprezentowane cztery opowieści rozgrywające się w różnych miejscach
i czasach, które łączy jedno - bezwzględność wojennej rzeczywistości.

W repertuarze:
- opowiadająca o ściśle tajnej operacji KARBALA - premierowo!
- oparty na historii najlepszego strzelca amerykańskiej armii SNAJPER,
- zrealizowany z rozmachem, oparty na faktach OCALONY,
- widowiskowa i niezwykle realistyczna FURIA.

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 7:30 rano

Opisy filmów:

Karbala - PREMIEROWO!

Specjalny pokaz premierowy (film wejdzie do kin 11 września)!

Film przedstawia jedną z najbardziej bohaterskich bitew Polaków od czasu II Wojny Światowej, która przez długi czas była owiana tajemnicą.

Jest 2004 rok, środek wojny w Zatoce Perskiej. W irackim mieście Karbala dochodzi do serii niespodziewanych zamachów terrorystycznych prowadzących do ataku na strategiczny City Hall – siedzibę lokalnych władz i policji, gdzie są przetrzymywani rebelianci. Na polu bitwy pozostaje jedynie niewielka grupa polskich i bułgarskich żołnierzy, pozbawionych wystarczającej ilości broni, jedzenia i nadziei na wsparcie. Na cztery długie dni ich życie zamienia się w piekło. Heroiczni żołnierze jednak pokonują dżihadystów, w dodatku nie tracąc przy tym żadnego ze swoich ludzi.

"Karbala" ukazuje prawdziwe oblicze misji Polaków w Iraku i daje do zrozumienia, że wojna to nie tylko walka z wrogiem, ale również ze swoim strachem.
Snajper

"Snajper" to dramat wojenny będący adaptacją biografii Chrisa Kyle’a wydanej pod tytułem "Cel snajpera". Przedstawia historię życia najskuteczniejszego snajpera w historii armii USA. 

Chris Kyle, w którego rolę wciela się Bradley Cooper, jest żołnierzem Navy SEAL. Zostaje wysłany do Iraku, aby chronić uczestników misji. Jego niezwykła celność w oddawaniu strzałów sprawia, że udaje mu się ocalić życie wielu żołnierzy i zyskuje pseudonim "Legenda". Jednocześnie staje się przez to głównym celem wroga, który wyznacza nagrodę za jego głowę. Chris po czterech kolejnych zmianach w Iraku powraca w końcu do swojej rodziny, okazuje się jednak, że nie może zapomnieć o wojnie...

"Snajper" podobnie jak inne filmy legendarnego Clinta Eastwooda jest złożoną historią z ogromnym ładunkiem emocji.

Ocalony

"Ocalony" to opowieść zrealizowana z wielkich rozmachem, oparta na bestsellerowej książce Marcusa Luttrella jedynego komandosa, który przeżył operację "Czerwone Skrzydła".

Czterech komandosów Navy SEALs miało zneutralizować jednego z przywódców Al-Kaidy, lecz ostatecznie wpadli w pułapkę zastawioną na nich w afgańskich górach. Osaczeni przez talibskich bojowników zostali odcięci od jakiejkolwiek pomocy. Zmuszeni do zmierzenia się z trudnymi dylematami moralnymi, stawiając swe życie na szali, czterech zahartowanych w boju mężczyzn odnalazło siłę i odwagę, by walczyć do samego końca.

Mocny i poruszający film o prawdziwym obliczu wojny, oparty na faktach.

Furia

Film pełen jest widowiskowych scen batalistycznych, przez niektórych jest przyrównywany do "Szeregowca Ryana". 

"Furia" opowiada historię amerykańskiej załogi czołgu walczącej bohatersko w czasie II Wojny Światowej. W kwietniu 1945 r. alianckie wojska rozgramiają niemiecka armię i wyruszają na Berlin. Dywizją pancerną zwaną "piekłem na kołach" dowodzi nieustraszony sierżant o pseudonimie "Furia" (w tej roli Brad Pitt). Podczas jednej z misji załoga traci swojego strzelca. Ma go zastąpić nowy rekrut. Świeżo upieczony żołnierz, siedzący dotąd za biurkiem, musi sprostać wyzwaniu i wraz z czołgistami wykonać zadanie.

Wojna nigdy nie kończy się w ciszy - to amerykański slogan, którego słuszność "Furia" potwierdza w 100%.


KONKURS !!!Z tej okazji dzięki sieci kin Multikino mamy dla Was JEDNO PODWÓJNE ZAPROSZENIE

Rozdajemy bilety do miasta: Warszawa Złote Tarasy, Gdańsk, Łódź.

Co należy zrobić?
Jeżeli jesteś z wyżej wymienionych miast lub z okolic i masz możliwość dojazdu do Multikina: 
- śmiało zgłaszaj swoją osobę.

By mieć szansę na wygraną należy:
1) Lubić nasz fp Books&Culture i Multikino Polska
2) W komentarzach poniżej zgłosić swoją osobę (np. Chcę wygrać, Zgłaszam się etc..) i podać nick, miasto, które wybieracie oraz maila.

To wszystko z racji szybkiego konkursu. Nic prostszego!

Z podanych zgłoszeń zostanie wylosowana jedna osoba. 

Konkurs trwa do 9 września 2015 do godziny 23:59 . Po tym czasie, dnia 10 września o godz. 14:00 zostanie ogłoszony zwycięzca i skontaktujemy się mailowo, więc prosimy o czujność Waszych skrzynek. 

Kto ma ochotę wybrać się do kina z bliską osobą? Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!
Nie zapomnijcie przekazać informacji dalej!! :) 

Załoga,
Books&Culture!

4 komentarze:

 1. Akurat mnie ten film nie interesuje, ale konkurs świetny! :D

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Chcę wygrać Warszawa comiks44@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Jako, że odpowiedź jest jasna kto wygrał (jedno zgłoszenie konkursowe), nie trzeba przeprowadzać losowania, tak więc GRATULUJEMY wygranej!! Prosimy zajrzeć na pocztę i jak najszybciej odpowiedzieć na maila. Pozdrawiamy, Załoga B&C :)

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger