×

ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów - WYGRAJ BILET !


Drodzy Czytelnicy !

Najwyższa pora na kolejną filmową noc pełną strachu i upiorów … Nadchodzi ENEMEF: Noc Grozy i Horrorów z premierą filmu „Poltergeist” już 
12 czerwca w 29 kinach sieci Multikino.

Z tej okazji dzięki sieci kin Multikino mamy dla Was JEDNO PODWÓJNE ZAPROSZENIE na piątkowy seans. Co należy zrobić?
Jeżeli jesteś z Warszawy (Ursynów), Krakowa, Lublina lub z okolic i masz możliwość dojazdu do kina w jednym z wyżej wymienionych miast śmiało zgłaszaj swoją osobę.

By mieć szansę na wygraną należy w komentarzach poniżej zgłosić swoją osobę (np. Chcę wygrać, Zgłaszam się etc..), podać maila i to wszystko z racji szybkiego konkursu. Nic prostszego!
Z podanych zgłoszeń zostanie wylosowana jedna osoba. 

Konkurs trwa do końca dnia, tj. 11.06.2015 do godziny 18.00. Po tym czasie do godziny 19.00 zostanie ogłoszony zwycięzca i skontaktujemy się mailowo, więc prosimy o czujność Waszych skrzynek.

A teraz troszkę więcej informacji o samym wydarzeniu :)


ENEMEF: NOC GROZY I HORRORÓW to gratka dla fanów trzymającego w napięciu kina
z dreszczykiem. Tej nocy spowitą mrokiem salę kinową wypełnią tajemnicze
i nadprzyrodzone moce oraz budzące niepokój, czające się w każdym kącie zło. Wszystko za sprawą czterech produkcji grozy, które trafiły na ekrany kin w ciągu ostatnich miesięcy. 
W repertuarze:
 • remake arcydzieła gatunku POLTERGEIST – premierowo!
 • smoliście czarny komediowy horror CO ROBIMY W UKRYCIU,
 • inteligentny i przerażający OCULUS,
 • wstrząsający, awangardowy, nagradzany COŚ ZA MNĄ CHODZI.
Godzina rozpoczęcia i zakończenia:
Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 5:00 rano


Opisy filmów:

„Poltergeist”
To remake słynnego horroru "Duch" z 1982 roku, który dziś uchodzi już za klasykę swojego gatunku. Pierwowzór był wielokrotnie nagradzany, m.in. Saturnem za najlepszy horror, dostał również nominacje do Oscara w trzech kategoriach.

Beztroska rodzina Bowenów przeprowadza się na przedmieścia. Okazuje się, że pozornie spokojny dom kryje mroczną tajemnicę, która stopniowo ujawnia się i zamienia życie bohaterów w koszmar. Domem włada duch poltergeist, który porywa najmłodszą córkę i zabiera ją do równoległego świata. Czy rodzina podoła wyzwaniu i zdoła pokonać ogromną, zagrażającą im siłę zła?

"Poltergeist" jako najnowsza odsłona jednego z najlepszych horrorów w historii kina z pewnością nie zawiedzie miłośników tego gatunku.

„Co robimy w ukryciu”
To wybuchowa mieszanka horroru i czarnej komedii realizowana w modnej formie mockumentu, która wprowadziła powiew świeżości do kina wampirycznego.
Głównymi bohaterami filmu są wampiry: Viago, Deacon, Vladislav i Petyr. Towarzyszy im grupa filmowców, która obserwuje ich zmagania z codziennością i próbami zaadaptowania się do życia w XXI wieku. Okazuje się, że zderzenie staroświeckiej, wampirzej natury z nowoczesną rzeczywistością jest niewyczerpanym źródłem absurdalnych sytuacji, na które trudno nie zareagować śmiechem.
Film łączy motywy dobrze znanych, tradycyjnych filmów o wampirach, jak "Wywiad z wampirem", "Drakula", "Tylko kochankowie przeżyją" z elementami satyry tworząc genialną komedię grozy na wysokim poziomie. O jego uznaniu wśród widzów świadczy m.in. nagroda publiczności na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2014 roku.

„Oculus”
To doskonała produkcja, przekraczająca schematy swojego gatunku.
Kylie i Tim są rodzeństwem, które w dzieciństwie doświadczyło masakrycznych wydarzeń w ich domu. Okazuje się, że zgodnie z podejrzeniami Kylie, przyczyną tragedii, w której zginęli ich rodzice było lustro wiszące niegdyś w gabinecie ojca. Odbicie tego przedmiotu posiada niezwykle potężną i niebezpieczną moc przejmującą kontrolę na umysłem osoby, która na nie spojrzy. Rodzeństwo dociera do prawdy, jednak wkrótce także zostają opętani złą siłą zwierciadła.

Film wciąga, zaskakuje i potrafi naprawdę nieźle wystraszyć. To idealna propozycja dla wszystkich, którzy lubią atmosferę mrożącą krew w żyłach.

„Coś za mną chodzi”
Oryginalny i trzymający w napięciu film, który porusza do głębi i napawa lękiem.
Spotkanie 19-letniej Jay z chłopakiem kończy się przelotnym seksem. Okazuje się, że na dziewczynę w ten sposób została rzucona klątwa. Nastolatka walczy, aby przetrwać i powstrzymać złowrogą moc. Jedynym sposobem na ratunek staje się przekazanie przekleństwa dalej.
To film, po którym trudno się otrząsnąć, a jego kadry powracają do widza jeszcze przez długi czas po zakończeniu seansu.

- ograniczenie wiekowe: 15 lat; osoby w wieku poniżej 18 lat muszą przynieść ze sobą zgodę rodzica lub prawnego opiekuna, wzór zgody można znaleźć na www.enemef.pl (na marginesie po wybraniu repertuaru) oraz na www.multikino.pl

KOCHANI zgłaszajcie się, bo czas ucieka ! :)

3 komentarze:

 1. Zgłaszam swoją osobę. panda.weltschmerz@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo chciałbym wygrać podwójny bilet na maraton filmów grozy :) kocot.kamil@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Chce wygrać w krakowie kasia325@Interia.pl

  OdpowiedzUsuń

Witaj!

Podziel się z Nami tym co myślisz. Pozostaw swój ślad! :)

Dziękujemy,
Załoga Books&Culture

Copyright © 2016 Books&Culture , Blogger